Apple Garanti Sorgulama

Yazar: Emre Garanti Belgesi Sorgulama

Eğer bir Apple cihaza sahipseniz ve garanti süresini kılınızı dahi kıpırdatmadan sorgulamak istiyorsanız doğru adrestesiniz, bu yazımızda Apple ürününüzün garantisini nasıl sorgulayabileceğinizi öğreneceksiniz.

Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple’ın teknoloji dünyasına yaptığı yardımlar göz ardı edilemez, kullanıcılarına yaptığı yardımlar da öyle. Apple ürününüzün garanti sorgulamasını yapabilmek için cihazın seri numarasını öğrenmeniz gerekmektedir. Apple ürünlerinden iphone, ipad, mac, ipod veya bu cihazların aksesuarlarına sahipseniz sorgulamasını yapabilmek için aşağıdaki adımı uygulayabilirsiniz.

Seri numarası diğer üreticilerde nasıl hayati önem taşıyorsa Apple için de aynı durum söz konusu. Seri numaranızı bilmiyorsanız öğrenmek için cihazınızın etrafındaki etiketlere,cihazınızın kutusuna,ya da Mac bilgisayarlar için ‘Bu Mac Hakkında’ kısmına bakabilirsiniz. Seri numaramızı da öğrendikten sonra gelelim diğer aşamaya.

Apple Garanti Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Ekran Alıntısı

Açılan sayfada ‘Donanımınızın seri numarasını girin’ kısmının altındaki kutucuğa cihazınızın seri numarasını girerek garanti durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ücretsiz Destek

Türkiye’de, bir ürün kusurlu ise tüketiciler özellikle 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu kanun uyarınca düzenlenmiş Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik’te yer alan haklardan faydalanabilirler.  Apple ürünlerinin çoğu 90 günlük ücretsiz telefonla destek olanağı ve sınırlı garanti ile birlikte sunulur.

Cihazın servis ve destek kapsamını öğrendikten sonra Apple Türkiye telefon numarasından iletişime geçebilir, destek talebinde bulunabilirsiniz.

Apple Türkiye Telefon Numarası

00800448829878

Bunada Göz At  Toshiba Garanti Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL