Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisinde Gerekli Evraklar

Yazar: Emre Kredi Sorgulama

Günümüzde kimse kimseye para konusunda yardım etmek bile istemiyor. Ancak verdiğiniz bir sadaka olabilmektedir. Sizin de kendinize göre ihtiyaçlarınız ve sorunlarınız varsa, parasal anlamda sıkıntıdaysanız, çareye çevrede değil Ziraat Bankası’nda arayın.  Ziraat size sahip çıkar. İhtiyaç kredisi almak istediğinizde bütün bankalarda olduğu gibi bireysel kredilerde istenen standart belgeler vardır; bunlar; kimlik yerine geçen bir belgenin fotokopisi, maaş bordrosu, ikametgâh belgesi ya da size ait adresin üzerinde yazdığı fatura gibi belgeler mutlaka istenmektedir. Ziraat ihtiyaç kredisinde gerekli olan evraklar, istenen kredinin türüne göre değişmektedir.

Ziraat ihtiyaç kredisinde gerekli olan evraklar, tüketici kredisi, eğitim kredisi, masrafsız tüketici, indirimli tüketici ve tüketici avans kredisi olarak değişiklik gösterdiğinden, standart belgelere ek belgeler de istenebilmektedir. Siz kredi başvurusu yaparken, öncelikle başvuru formu dolduracaksınız. Oradaki seçeneklerden, hangi kredi türünü isterseniz onu seçeceksiniz. Ona göre istenen belgeleri toplayarak,  başvurunuzu tamamlayacaksınız.

Kredi için bankaya başvuru yapacağınız zaman, gelir durumunuzu dikkate alarak işleminizi gerçekleştirin ki geri ödeme kolaylıklarına da sahip olabilin. Ziraat ihtiyaç kredisinde gerekli olan evraklar, masrafsız tüketici kredisi almak isteyenler için komisyonsuz bir şekilde ödenmektedir. Bunlar;

  • Başvuru formu,
  • Kimlik yerine geçen belge fotokopisi,
  • Gerekirse, en az 2 aylık faturalardan birinin fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Serbest meslek mensupları için, bağlı bulundukları kuruluştan alınan üyelik belge fotokopisi
  • İlgili kredi türü için ilave belgeler

Olmaktadır.

Bunada Göz At  Bankadan Neden Kredi Çıkmaz?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL