Yasaklılık Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de zamanla belirli ihaleler olmaktadır. Bu ihalelerde herhangi bir şekilde hile yapmak yasaktır. İhaleye giren kişiler yasal olmayan yollara başvurur ya da ihale şartlarını yerine getirmezse yasaklılık söz konusu olabiliyor. İhalelerde devlet tarafından yasaklanan kişiler Yasaklılık sorgulaması yapabiliyor. Yasaklılık süresi boyunca herhangi bir başka ihalelere katılma hakkı yoktur. Yasaklılık sorgulaması yapmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Yasaklılık Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Yasaklılık sorgulaması EKAP sistemi üzerinden yapılabilir. EKAP sistemi üzerinden yasaklılık sorgulaması yaparken herhangi bir şifre girmenize gerek yoktur. Aşağıdaki resme bakarak nasıl yasaklılık sorgulaması yapacağınızı inceleyiniz.

Yasaklılık Sorgulaması Nasıl Yapılır

Açılan bu ekranda yasaklanan kişinin uyruğu seçmelisiniz. Kayıtlı olduğu oda, vergi numarası yasaklama süresini, yasaklayan bakanlık/kurum, ihaleyi yapan bakanlık/kurum, yasaklanan kanun maddesi, yasaklananın adı, sicil numarası, T.C kimlik numarasını yazdıktan sonra ARA butonuna basarak gerekli sonuca ulaşabilirsiniz. Hemen yasaklılık sorgulaması yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Yasaklılık Sorgulaması

Bunada Göz At  Küçük İmalat Fikirleri

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL