VakıfBank Kredi Sorgulama

Yazar: Emre Kredi Sorgulama

Kimi zaman yatırım yapmak, kimi zamanda bireysel ihtiyaçları karşılamak için kredi müracaatında bulunmak mümkündür. VakıfBank kredi sorgulama yazımız sayesinde kredi başvurusu sonrasında sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Böylelikle başvurunuzun durumunu kontrol edebilir, hangi aşamada olduğunu rahatlıkla takip edebilirsiniz. VakıfBank tarafından kredi başvurusunda bulunan tüketicilere özel oluşturulan takip sistemi ve kullanım detayları yazımızda yer almaktadır.

VakıfBank Kredi Başvurusu Sorgulama

Belirli miktarlarda ki nakit gereksinimlerinizi, kredi kullanarak karşılayabilirsiniz. Özellikle ülkemizde faaliyet gösteren kamu bankalarından biri olan Vakıfbank, ihtiyaç konut ve taşıt kredilerinde tüketicilere uygun faizler sunduğu için sıkça tercih edilen finans kurumları arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak da uygun faizler ile geri ödeme imkânı sunan Vakıfbank’a ihtiyaçlarınız doğrultusunda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunun yapılmasının ardından ise sonuç bekleme süreci tüketicilere zor gelmektedir. Bu nedenle bankanın geri dönmesini beklemek istemeyen tüketiciler, Vakıfbank kredi başvurusu sorgulama yöntemlerinden birini kullanarak ilgili sonucu öğrenebilirler.

VakıfBank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Vakıfbank kendi bünyesindeki kredili ürünlere yapılan başvurulara hızlı bir şekilde yanıt vermektedir. Özellikle müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı çözüm bulabilmek adına finans sektöründeki en iyi başvuru takip birimine sahip, kamusal sermayeli bankalardan biri Vakıfbank’tır. Bu nedenle düşük faiz oranları ile uygun ödeme koşullarından faydalanmak isteyen bireylere başvuru yapabilmeleri için birçok hizmet kanalını kullandırmaktadır.

İnternet bankacılığı, telefon şubesi, ATM’ler, SMS bankacılığı ve internet şubesi çeşitli hizmet kanallarını kullanarak finansman alabilmeniz mümkündür. Başvurunun gerçekleştiği kanala bağlı olarak müşterilerine verilen yanıtların süresi değişmektedir. Örneğin SMS bankacılığı ile kredi başvuru yapıldığında çok kısa sürede yanıt alınabilmektedir. Ancak Vakıfbank kredi başvuru sonucu öğrenme konusunda sabırsızlanan tüketiciler, sorgulama uygulamalarını kullanarak rahatlıkla sonuca erişebilirler.

SMS ile Kredi Sorgulama

Vakıfbank’ın en çok kullanılan sorgulama uygulaması SMS servisidir. Çünkü bu servis sayesinde kullanıcılar diledikleri herhangi bir an kredi başvurusunun durumunu kolaylıkla öğrenebilmektedir. SMS ile kredi sorgulama için kullanılması gereken mesaj servis numarası 5724’tür. İlgili numaraya gönderilecek olan mesajın içeriği ise “ONAY BAŞVURU NUMARASI” şeklinde olmalıdır. ONAY kelimesinden sonra bir boşluk bırakılarak başvuru numarasının yazılması gereklidir. Bu formatta hazırlanan mesaj, 5724’e SMS olarak gönderildiğinde 5 dakika gibi kısa bir sürede sonucu öğrenmek mümkündür. SMS ile kredi sorgulama servisinin numarası bankanın çalışma politikası gereğince değiştirilebilir. Bu nedenle en güncel servis numarasını kontrol ederek sorgulama yaptırmanız önemlidir.

Bunada Göz At  Odeabank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Telefon ile Kredi Sorgulama

Vakıfbank müşterileri telefon bankacılığı aracılığıyla ihtiyaçları olan ev, tüketici ya da taşıt kredisi ürününe hızlı bir şekilde başvuru yapabiliyorlar. Aynı şekilde başvurulan kredinin sonucunu öğrenmek için de telefon bankacılığını kullanmak mümkün. Telefon ile kredi sorgulaması yaptırmak isteyen kişilerin, 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini aramaları yeterli olacaktır. İlgili numara arandığında öncelikle güvenlikle ilgili aşamaların tamamlanması gerekmektedir. Müşteri temsilcisinin tarafınıza yönelteceği doğum tarihi, anne kızlık soyadı, baba adı ve benzeri sorulara doğru yanıtlar vererek tüm güvenlik aşamalarından geçebilirsiniz. Bu aşamaların ardından temsilciye sözlü bir beyanda bulunarak, telefon ile kredi sorgulaması yaptırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. İsteğinizi alan temsilci kısa süre içerisinde sistemdeki bilgilerinizi görüntüleyerek, size yanıt verecektir.

İnternetten Kredi Sorgulama

Vakıfbank’ın resmi web sitesini kullanarak internet bankacılığına giriş yapabilir ve kredinizin durumunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Bunun için web sitesini ziyaret ettiğinizde, Bireysel seçeneğini tıklayarak kişisel bilgileriniz ile giriş yapmalısınız. Bankanın sistemine giriş gerçekleştiğinde Bireysel Krediler başlığı altında bir bölüm olduğunu fark edeceksiniz. Bu bölüme tıkladığınızda bankanın bünyesinde bulunan kredi türleri ve kredilere ilişkin kullandırma bilgileri görüntülenecektir. İnternetten kredi sorgulama için Vakıfbank’ın kullanabileceğiniz bir servisi bulunmamaktadır. Sadece internetten kredi başvurusu yapmanız mümkün olduğu için internet şubesindeki Bireysel Krediler bölümünden, ihtiyacınız olan finansmana başvuruda bulunabilirsiniz.

T.C. no ile Kredi Sorgulama

Vakıfbank şubelerinden T.C. kimlik no ile kredi sorgulama işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için en yakın bankanın şubesine giderek müşteri temsilcisine sıra almanız gereklidir. Sizin sıranız geldiğinde kimlik belgenizi yetkiliye vererek, kredinizin sonucu ile ilgili bilgi almak istediğinizi belirtmeniz sorgulama için yeterli olacaktır. Yetkili T.C. kimlik numaranızı sistemine girerek, ilgili sonuçlara ulaştığında tarafınıza bilgilendirme yapacaktır. Şubede bekleyecek kadar yeterli vaktiniz yoksa yukarıda belirtilen Vakıfbank kredi sonucu öğrenme yöntemlerinden birini kullanmanız, sizin için daha faydalı olacaktır.

Bunada Göz At  Findeks Kredi Notu Öğrenme

VakıfBank Kredi Takip

Vakıfbank kredi takip sistemi henüz web üzerinden oluşturulmuş değil. Bu nedenle diğer bankalarda olduğu gibi kredi başvuru referans numaranızı kullanarak internet üzerinden sonuç öğrenmeniz mümkün değildir. Ancak Vakıfbank kredi takip işlemleri için SMS bankacılığı, şubeler ve telefon bankacılığı kullanıcıların hizmetine açıktır. Bu 3 kanal üzerinden T.C. kimlik numaranız ya da başvuru referans numaranız aracılığıyla, başvurusunda bulunduğunuz finansmanın durumunu sorgulatabilirsiniz.

VakıfBank Kredi Onay Sorgulama

Finansman başvurusunda bulunan bireyler, finansmana ilişkin son durumu öğrenmek için Vakıfbank kredi onay sorgulama servislerini kullanabilirler. Şimdilik bankanın müşterilerine sunduğu kanallar yukarıda belirtilmiştir. Bu kanallar üzerinden kredinizin onaylanıp onaylanmadığını kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Belirtilen kanallar haricinde, bankanın kredi başvurusunda bulunan müşterilerine özel oluşturduğu herhangi bir sistem söz konusu olursa yazımız güncellenerek sizlere iletilecektir…


Yorumlar

 • ilhan

  kredı sonucu örrenmr

 • recep ünyılmaz

  kıredi kartı

 • Muhamedi

  Kredim ne oldu sorgulamak istiyorum.

 • yusuf deveer

  merhaba ben iki keredir kredi başvurusu yaptım beklemede diyor kullanılmadı diyor admin bi takip edebilirmisiniz

 • nursel

  admin kredi kartı onaylanmış ama halen gelmedi şübeden biz mi alacaz yoksa kurye mi geirecek..

 • ELIF

  Admin 07.04.2015 bugün itibariyle ile kredi başvurusu yaptım suan beklemede görünüyor.ne Zaman sonuç alabilirim. Maaşı vakifbanktan alıyorum 4 aylık sigortam var cuzi bir kredi onay gelebilir mi acaba?

 • kadir altıntaş

  kredimi sorguladığımda kabul dıyor teyıt tarıhı alanı boş 13 gün kaldı dıyor bu ne anlama gelıyor kredım çıktımı şimdi

 • zafer

  Smsle kredi basvurusunda bulundugum vakifbank bu msji gonderdi "15000 tutarindaki kredinize on onay verilmis olup farkli tutarlardaki kredi talepleriniz icin sizi subelerimize bekliyoruz. Saygilarimizla. " acaba gittigimde sorun yasarmiyim on onay diyor bosa gitmeyelim birde.Cunku kredi skorum dusuk oldugunu biliyorum.verirlermi acaba yardim lutfen

 • hasan alpay

  Merhaba dün internetten kredi başvurusunda bulundum, henüz bir cevap gelmedi. Ne zaman sonuçlanır ve bu kadar sürmesinin sebebi nedir acaba, teşekkürler.

 • hasan alpay

  Teşekkür ederim yalnız son sütunda kalan gün 1 yazıyor dün ikiydi bu ne demek ? yani yarın olumlu yada olumsuz sonuçlanacak mı demek ?

 • Yunus

  2adet kredi başvurum bulunmakta 2 sinde de sonuç kabul görünüyor.Bu ne demek anlamında öğrenebilir miyim ?

 • hasan alpay

  Merhaba geçen hafta kredi başvurusunda bulunmuştum iki gün süre doldu, beklemede yazıyordu. 1 hafta cevap gelmeyince bu sabah mesaj attım ve kredi başvurunuz bulunmamaktadır, yeniden başvurunuz diye mesaj geldi, bende yeniden başvurdum, yeni referans numarası ile iki gün daha süre verdi sistem. Bunun sebebi nedir acaba? neden ilk başvurum gözükmedi yada cevap gelmedi. Teşekkürler.

 • cihat seçgen

  merhaba;
  Vakıfbank a sms ile kredi başvurusunda bulundum.15000 tutarindaki kredinize on onay verilmis olup farkli tutarlardaki kredi talepleriniz icin sizi subelerimize bekliyoruz. Saygilarimizla. ”
  bankaya gittiğimde kredimi çekebilir miyim?
  tşk ederim.

 • Esra

  Merhaba bayram kredisi başvurusu yaptım ve cvp ön onay mesajı geldi. Çok defa başvuru yaptığım için hiç bir banka kredi vermiyordu acaba subaya gittiğimde sıkıntı çıkar mı? Emin olmak için bir başvuru daha yaptım bu kez de şubelerimize gelerek farklı kredi alternatifler inden faydalanabilirsiniz diye bir cvp geldi. şubeye gitsem kredi kullanabilir miyim? Acil cvp yazabilir misiniz? İyi günler

 • Esra

  Merhaba ,
  Şubelerimize başvurarak farklı kredi alternatifler inden faydalanabilirsiniz ne demek bilgisi olan var mı acaba?

 • döndübayhan

  vakıfbank gercekten dığer banklardan farklı ve öncelıklı banka baska hıc bır banka kredı kartı ve kredı vermezken vakıfbank anında onayladı.okadar cok işime yaradıkı.cok tesekkur eder basarılarınızın devamını dılerve insanı değerlerınız için gönülden kutlarım.

 • Serap

  İyi geceler vakifbank tan babam için kredi başvurusu yapmıştık.kredi onaylandı bankaya gittik herşey hazırdı ama sadece bir imzadan dolayi kaldı babamın sağ eli felçli o yüzden imza atamadi imza önemli dediler başka bir şekilde alma imkanı yokmu mühür falan olmazmi.

 • RUKİYE

  iyi aksamlar vakıfbank tan sms ile kredi basvurusunda bulundum onaylandı diye mesaj geldi o ara gidemedim daha sonra internetten basvurdum olumsuz dendi neden olabilir acaba simdiden tesekkürler

 • Umut

  Kolay gelsin internetten kredi başvurusu yaptım beklemede diyor karşısındada sure doldu yaziyor bu ne anlama geliyor

 • Umut

  kredi kartı borcum vardı borcumu kapattim ama avukat gittikten sonrasuan hiç bir borcum yok kredi ceksem çıkma şansı varmi

 • Umut

  İnternet uzerinden kredi başvurusu yaptın detaylı incelenmesi için en yakın subemize bekliyoruz diye yanıt geldi ne anlama geliyor bu sorumuda cevaplarsaniz çok sevinirim

 • alper bulut

  20.10.2015 tarihinde kredi başvurusu yaptım internette onaylandı ve sonra Manavgat Side Şubesine ugradım.Ama malesef ordaki çalışan bayan bana ''internet başvurularının yasal olmadıgını insanları şubeye yöneltmek için yaptıklarını söyledi'' Müşteri hizmetleride internetteki başvuruların ön başvuru oldugunu söylüyor ve kesinlikle yardımcı olmuyorlar.

 • Recep

  Ben bugún ihtiyac kredisı icin başvuruda bulundum telefon bankaciligindan basvurmustum ön onay verdi evrakları verdin kredim cikarmi

 • Rıdvan

  25 kasım da şubeden başvuru yaptım..1 ay içerisinde tekrar gelin dediler..İnternetten sorgulattım sonuç 'kabul' kalan gün 7 diyor tam olarak anlatabilir misiniz?

 • Hasan

  Merhaba Ben 30.12.2015 Tarihinde Kredi başvurusu yaptım Başvuru kanalı YNY yazıyor bu ne anlama geliyor? Sonuç KABUL Kalan gün 13 olarak görünüyor bu ne demek cevap alabilirmiyim? Simdiden teşekkür ederim

 • Seyfi

  Kredi kartına borcum vardı borcu yapılandırdım şimdi borcu bitirdim yalnız kartı bankamatik yuttu şubenize başvurunuz yazdı kart koble iptalmi olmuştur yeniden alıp kullanabilirmiyim tşk.

 • deniz

  Merhaba ben internetten müracat ettim 32000 tl istemiştim ama 15600 yl onay verilmiştir şubeye bekleriz diye cevap geldi bu ne demek oluyor yani bana 15600 tl kredi veriyor şimdi tam anlamadım

 • Ahmed avci

  Merhaba ben 19.01.2016 tarihinde basvuruda bulundum ama hala cevap gelmedi kalan gunde sure doldu diyor ne anlama gelir bu cevabinizi bekliyorum

 • Ahmed avci

  Merhaba tekrar basvuru yaptim 2 gun yazıyo 2 gun icinde bankayami gitmem lazım

 • yahya

  selam admin ben gecen cuma basvuru yaptım kredim onay verdi ama hiç bilgim yok yani ben istanbula istemiştim ben şimdi samuna istiyorum olurmu acaba siz yaparsanız daha iyi olu r

 • Osman

  Vakıfbank kredi başvurusu yaptım cevap olarak detaylı değerlendirebilmemiz için şubeye gelin diyor. Daha oncede kaç defa başvurdum her defasında ret SMS i geliyordu cevap olarak. Sizce kullanabilme ihtimali nedir? Her defasında ret aldım bu defa detay için şube dediler.

 • Işıl

  Merhaba SMS kredi başvurusu yaptım Vakıfbank tan cvp olarak kredi talebinize ön onay verilmiştir yazıodu bugün gidip asıl başvuru yaptım daha önce başka banka ön onay vermişti ama asıl başvuru sonucu çok başvuru olduğu için kabul olmamıştı şimdi bu kredi onaylanırmı

 • osman

  Vakifbank maas musterisiyim kredi kartindan takibe dustum ayni bankadan kredi basvurusu yapsam cikma ihtimali var midir takibe dusup hacizlik durum olmadan odedim borcu 5 ayi gecti. Gecen ay basvurdun netten detayli degerlendirebilmemiz icin subeye gelin cevabi geldi sms olarak. 2 gun once basvurdum hic bir cevap gelmedi sizce subeye gitsem verme ihtimali nedir

 • osman bozaslan

  Vakifbank maas musterisiyim kredi kartindan takibe dustum ayni bankadan kredi basvurusu yapsam cikma ihtimali var midir takibe dusup hacizlik durum olmadan odedim borcu 5 ayi gecti. Gecen ay basvurdun netten detayli degerlendirebilmemiz icin subeye gelin cevabi geldi sms olarak. 2 gun once basvurdum hic bir cevap gelmedi sizce subeye gitsem verme ihtimali nedir

 • Adem

  Slm kredi bas vurusu yaptım netten diyorki en yakın şubemize uğrayın diyo

 • Samet

  Selam sms ile kredi başvurusu yaptm başvurunun detaylı değerlendirilebilmesi için sizi en yakın şubemizde bekleriz diyor gidersem kredi verirler mi ?

 • çağlar

  merhaba internet üzerinden başvuru yaptım fakat başvurunuzun detaylı değerlendirilmesi için en yakın şubeye bekliyoruz diye msj geldi ne anlama geliyor

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL