Udemy’de Ders Vererek Para Kazanmak

Udemy’de Ders Vererek Para Kazanmak

Yazar: Emre Genel

Daha önce evden çalışarak para kazanabileceğiniz işler isimli makalemizde yüzeysel olarak bahsettiğimiz konulardan biri de evde ders vererek para kazanmaktı. Bugün bu şekilde para kazanmak isteyenlerin ne yapması gerektiklerine detaylı olarak değineceğiz. Udemy’de ders vererek para kazanmak hakkında daha önce duyduğunuz birkaç şey olabilir. Belki de ilk defa göreceksiniz ancak kapsamlı yazımız sayesinde ihtiyacınız olanları bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Konuyu sizin için en baştan ele alalım

1.      Udemy Nedir?

Udemy'de Ders Vererek Para Kazanmak

Udemy nedir? Udemy kısaca, para kazanabileceğiniz bir portal görevi görür. Bu portalda ders vermek isteyen eğitimciler ilan oluşturur, ders almak isteyenler eğitimci seçer. Bir nevi oturduğunuz yerden öğrenci bulabilmenizi sağlayan bir sistemdir. Tabii hızlı bir şekilde kurs almak isteyenler için de farklı avantajlar sunar. 2009 yılında dünyaca ünlü bu sistemin kurucusu Gagan Biyani, Eren Bali ve Oktay Çağlar’dır. Bugün, Udemy’nin yeni beceriler öğrenmek ve mevcut becerilerini geliştirmek için siteyi ziyaret eden milyonlarca aylık ziyaretçisi var.

2.      Udemy eğitmenler için nasıl çalışır?

Udemy'de Ders Vererek Para Kazanmak

Udemy, sisteme üye olan eğiticilerin kendini pazarlaması şeklinde çalışır. Burada istediği eğitmenden eğitim almak isteyen kişiler, online profillerine tıklar ve ödeme yaparak kurs randevusu alır. Eğer eğitici olmak istiyorsanız, siteye girdikten sonra Eğitmen Olun seçeneğine tıklamak ve üye olmak. Evden para kazanabilmek için harika bir iş seçeneğidir. Burada birçok deneyimli internet kullanıcısı, pazarlıklarını buradan oluşturuyor.

3.      Udemy’de Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Udemy'de Ders Vererek Para Kazanmak

Bu bir freelance iştir. Yani, ne kadar çok kazanırsanız o kadar çok kazanırsınız ancak ilk etap için Udemy’de ne kadar kazanabilirsiniz sorusu için standart ücretlerden bahsedebiliriz. Saati yaklaşık 60 TL’lik (dolar bazından vurulduğunda) bir kazanç elde etmenizi sağlar. Bugün Udemy’nin en çok kazanan bazı eğitmenleri, internet üzerinden yazdığı makalelerde aylık 30 bin dolara kadar kazanç elde ettiklerini söylüyorlar.

Bunada Göz At  Öğretmen Atama Sonuçları Sorgulama

4.      Udemy’ye Başlamak İçin Gerekenler

Udemy'de Ders Vererek Para Kazanmak

Şimdi geldi Udemy’ye başlamak için gerekenler sorusunun cevabına. Kaba hatlarıyla Udemy’de ders vererek para kazanmak için ihtiyacınız olan tek şey, internet bağlantısı olan bir bilgisayar. Bundan sonrası siz neredeyseniz ofisiniz orası. Bunun dışında bir leptop için bilgisayarınızın mikrofon ve kamerası yeterli olacaktır. Eğer çalışmıyorsa veya masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız, toplamda 100-150 TL’lik bir ekipman ilk etapta sizin işinizi görecektir.

5.      Kurs Taslağı Oluşturun

Udemy'de Ders Vererek Para Kazanmak

Şimdi sıra gerçek bir atılım yapmaya geldi. Siteye bir eğitmen olarak üye olduktan sonra sıra geldi pazarlama işine. Bunun için bir kurs taslağı oluşturmanız gerekecektir. Öncelikle özel veya öğretebileceğiniz şey nedir ona göre bir adım atmanız gerekir. Her adım ayrı bir ders veya video olacaktır. Eğer 12 adım içeren bir şey öğretecekseniz ve bir saatlik içeriğiniz olması gerekiyorsa, bu, herkesin yapabileceği her adım hakkında sadece 5 dakika konuşmak anlamına gelir.

Sonra, işiniz bittiğinde, sadece tüm parçaları birleştirirsiniz ve şimdi tam bir saatlik uzun bir kursunuz olur.

6.      Fark Yaratın

Udemy’de para kazanmanız için yapmanız gerekenleri en baştan sona kadar listeledik. Şimdi sıra pazarlama kısmına geldi. Udemy’de dünyanın birçok yerinde kurs vermek için kayıt yaptırmış eğitmen bulunmakta. Evet, birçok kişi buraya eğitici bulmak için giriyor ancak buna oranla çok fazla eğitmen de yer alıyor ve bu sebepten rekabet yoğun. Bu yüzden kendinizi üste çıkarak farklar yaratmanız gerekmektedir. Bu şu anlamına geliyor, iyi bir slogan, görsel veya kısa açıklamalar ekleyin. Kullanıcıların sizin hakkınızda göreceği ilk şeyler bunlar olacak. İddialı olmayı ihmal etmeyin ancak çok fazla abartmanız saçma görülebilir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL