TTNET Kota Sorgulama

Yazar: Emre İnternet Kota Sorgulama

TTNET kota sorgulama sayfasına nasıl ulaşılır? Kota sorgulama sayfasında bulunan güncel bilgilere ulaşılabilir mi? Kota sorgulama sayfasındaki verilerden çıkacak olan fatura anlaşılabilir mi? gibi sorular interneti limitli/kotalı kullanan tüm kullanıcıların akıllarına gelir.

TTNET Kota Sorgulama ekranına nasıl ulaşabileceğinizi ve aylık ne kadar kullandığınızı nereden görebileceğinizi aşağıda anlattık.

TTNET Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlk olarak TTNET Kota Sorgulama ekranında sizi bekleyen Kullanıcı Adı ve Şifreye sahip olup olmadığınızı öğrenin. Abonelik başlangıcında belirlenen Kullanıcı Adı ve Şifre ile TTNET Kota Sorgulama işlemine devam edebilirsiniz.

Öncelikle adslkota.ttnet.net.tr TTNET Kota Sorgulama sayfasına giriyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

ttnet-kota-sorgulama

Bu resimde gördüğünüz Kullanıcı Adı ve Şifre kısımlarına yukarıda da bahsettiğimiz gibi abonelik başlangıcında belirlenen bilgiler ile giriş yaptıktan sonra karşınıza bilgi ekranı gelecek. Bu ekranda dikkate almanız gereken önemli konular şu şekildedir;

 • 12 saatten uzun Internet bağlantısı oturumlarınız için kota miktarınız her 16 saatte bir, kota hesabınıza yansıtılır.
 • 12 saatten kısa Internet bağlantısı oturumlarınız için Internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar olan kota miktarınız, bağlantınız kesildikten 4 saat sonra kota hesabınıza yansıtılır.
 • Ayın son günü 12:00’den sonra başlatılan ve 12 saatten kısa süren bağlantılar için kota kullanım miktarı o aya ait kota kullanım miktarına dahil edilir. Ayın son günü 12:00’den sonra başlatılan ve 12 saatten uzun süren bağlantılar için kota kullanım miktarı gelecek ayın kota kullanım miktarına dahil edilir.
 •  Ay içinde, kullanıcı adınızda değişiklik yaptıysanız, sistemde gördüğünüz kota kullanım miktarınız bir önceki kullanıcı adına bağlı kullanım miktarını içermez. Ancak faturanızda toplam kota kullanım miktarı dikkate alınır.
 • Sistemsel değişiklikler nedeniyle gösterilen kota miktarı gün içerisindeki toplam transfer miktarınızdan farklı olabilir.
Bunada Göz At  Uydunet Kota Sorgulama

TTNET Kota Sorgulama işlemine devam etmek için aşağıda bulunan “devam” butonuna tıklayın. Devam butonuna tıkladıktan sonra, sol üst köşede bulunan kullanım bilgilerine tıklayarak günlük ve aylık yapılan transfer bilgilerine ulaşabiliyoruz. Buradan son 3 ay içerisinde yapmış olduğunuz download/upload bilgilerini görebilirsiniz.

TTNET Kotanızı Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Görüntülü şekilde TTNET kota sorgulama nasıl yapılır öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyiniz.


Yorumlar

 • Rıza

  Videodaki bayan çok güzel anlatmışta kota sorgulamayı pek anlaşılır anlatamamış :) Yazıda daha güzel anlatım olmuş yinede teşekkürler.

 • Bülent

  Rıza beye katılıyorum. Video iyi değil fakat yazı güzel. galiba TTNET işi sallama yapıyor. Geçen ay ki fatura 47,48 TL gibi bir şeydi, bu ay 62 gelmiş. Bi de sabit fiyatlı sınırsız aldık güya. Bilseydim almazdım.

 • Şükriye

  merhaba ben TTNET te kullandığım interneti 4GB'dan sınırsıza yükselttireceğim. Bu yükseltme bir dahaki aydan itibaren mi geçerli olur? 24 aylık kontrat iptal mi olur? yaklaşık 8 ayı var daha. Herhangi bir sorun olur mu? teşekkürler.

 • Tolga

  Ev telefonu çalınca internet kesiliyor. Tivibu kullanıyorum aynı anda hem internetim düşüyor hem de Tivibu kapanıyor. 6 aydır bu şikayetimi Türk Telekom'a iletiyorum gerek müşteri hizmetleri gerekse teknik servis olsun bu sorunuma çözüm bulamadılar. Tam bir fiyasko.

 • Tahir

  Bu ttnet tam bir soygucu 10 senelik müşterisiyim 3 günlüğüne başka bir oparatörün tuzağına düşerek ayrıldım 3 gün sora tekrar döndüm, şimdi kampanya hizmet bedelini benden geri alıyor, sanki aldıkları fahiş paralar yetmiyor, böyle bir olay yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun.

 • müslümcü

  Ttnet kota sorgulama yaparken arada bir hata alıyorum bazende ttnnitn sitesine giremiyorum neden ?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL