Sgk Ceza Sorgulama

Yazar: Emre SGK

İnternet üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinden bir tanesi Sgk ceza sorgulama işlemidir. Bu işlem, kuruma ödenmesi gerekip ödenmeyen SGK prim borçlarına eklenen faiz miktarına ulaşma işlemidir. Eskiden bu işlemi gerçekleştirmek için herkes SGK merkezlerine gitmek zorunda kalıyordu, çağın ve teknolojinin ilerlemesi ile bu şekilde bir duruma artık gerek kalmadı. Bu sorgulama işlemi internet üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Dileyen kişiler de SGK mükellefi kurum bürolarına uğrayarak da buradan ilgili bilgileri alabilirler. Fakat siz de takdir edersiniz ki bu yöntem, daha fazla zaman ve emek harcamaktadır. Size tavsiyemiz ise bunun yerine internet üzerinden e devlet sayesinde, sorgulama işleminizi gerçekleştirmeniz olacaktır.

SGK CEZA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Sgk ceza sorgulama işlemi, SGK nın kendi web sayfası üzerinden yapılabilmektedir. Bu aşamada bilmeniz gereken bu web sitesiniz bazı zamanlarda fazlaca yoğun olduğudur. Bu sebeple işleminizi yaparken zorlanma ihtimaliniz vardır. Fakat bu web site, kurumun kendisine ait olduğu için son drece güvenilir bir site olmaktadır. Bu sebeple işleminizi buradan gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Ayrıca buradan SGK mevzuatı hakkında bilgiler de edinmeniz mümkün olmaktadır. Bu işlem vasıtası ile ödemeniz gereken cezaları öğrenebilir ve maddi planlamanızı buna göre yapabilirsiniz.

İşlem için öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web sitesine girmeniz gerekir. Karşınıza çıkan web sayfasında sorgu türü seçerek, yapmanız gereken ödemeyi belirlemeniz gerekir. Sorgu tipi yazan kısımdan ilgili seçeneği seçmelisiniz. Karınıza çıkacak olan ekrana sicil ya da TC kimlik numarası girmeniz gerekir. Daha sonra da sizin için ekrana çıkan güvenlik kodunu girmeniz gerekir. Böylelikle giriş aşamanızı tamamlamış olursunuz. Karşınıza çıkan Sgk ceza sorgula ekranından, kendi ceza sorgulamanızı yapmanız mümkündür. Size yukarıda verdiğimiz link sayesinde de sorgunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Bunada Göz At  Bağkur Borç Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL