Şekerbank Kredi Sorgulama

Yazar: Emre Kredi Sorgulama

Özellikle tarımsal kalkınma projelerinin merkezi haline gelen şehirlerdeki tüketicilere sağladığı avantajlı krediler ile tercih edilen Şekerbank, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Hayallere ulaşmanın kolay yolu sloganıyla sağladığı konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri ile binlerce kişiye finansman sağlayan Şekerbank’ın kredilerine başvurmanın da farklı yolları bulunuyor.

Başvuru yöntemi, başvuruda bulunulan kredinin türü ve beyan edilen belgeler nedeniyle farklılıklar ortaya çıkabilecek olsa da genel itibariyle konut kredileri 7-10 gün, taşıt kredileri 1-5 gün ve ihtiyaç kredileri ise anında – 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Şekerbank Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenme

Bazı tüketiciler tahmin edilen süre içerisinde kredi başvurularının sonuçlarını öğrenememektedir ve sorgulama yapmak istemektedir. Şekerbank’ın bu durumdaki tüketiciler için sunduğu alternatif kanallar çağrı merkezi ve şubeler olarak bilinmekte. Bu kapsamda kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyen tüketici daha az efor gerektirmesi nedeniyle öncelikle çağrı merkeziyle iletişim kurmalıdır. Yine de başvuru yöntemine bağlı olarak prosedürlerde bazı farklılıklar ortaya çıkabilmektedir.

ATM’den İletilen Kredi Başvurusunu Sorgulama

Şekerbank’ın ihtiyaç kredisi için ATM’ler aracılığıyla başvuruda bulunan tüketicilerin telefon numarasını da iletmesi gerekir. Bu kapsamda ATM’lerden yapılan kredi başvurularının sonuçları oldukça kısa süre içerisinde herhangi bir sorgulama yapmadan cep telefonuna SMS ile iletilir. Saatler geçmesine rağmen başvuru sonucunu temin edemeyen tüketicilerin operatörüyle veya Şekerbank çağrı merkeziyle görüşmesi gerekebilir. Beyan edilen bilgilerde yanlışlık yapmış olma ihtimali de vardır.

İnternet Aracılığıyla İletilen Kredi Başvurusunu Sorgulama

Şekerbank’ın dijital reform çalışmaları kapsamında neredeyse tüm kredilerine internet ortamından başvuru iletilebilmektedir. Bu kapsamda internetten kredi başvurusu yapan tüketiciler, başvurduğu kredi türüne göre farklı şekilde sorgulama yapmalıdır.

İhtiyaç kredisi için internetten başvuruda bulunan tüketicilerin başvuruları aynı gün, en geç bir sonraki gün içerisinde sonuçlanır ve SMS ile iletilir. Sorgulama yapmak isteyen tüketiciler çağrı merkezi aracılığıyla bilgi edinebilir.

Bunada Göz At  Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Taşıt kredisi için internetten başvuruda bulunan tüketicinin bu başvurusu ön başvuru niteliğinde olacaktır ve şubeye gitmesi gerekecektir. İnternetten yapılan taşıt kredisi başvurusu sonucunda tüketici çağrı merkezi aracılığıyla aranır veya kredi ön başvurusunun onaylandığı belirtilerek şubeye davet edilir. Taşıt kredisi başvurusu iletmiş olmasına rağmen 2 gün içerisinde ön başvurusu sonuçlanmayan tüketiciler mutlaka çağrı merkeziyle görüşmelidir.

Konut kredisi için internetten başvuru ileten tüketicilerin başvurusu da ön başvuru niteliğinde olacaktır. Konut kredisi için başvuruda bulunan tüketici kredi başvuru sonucunu öğrenmek isterse çağrı merkezini aramak yerine şubeye giderek süreci daha da hızlandırabilir. Bilindiği gibi sonuç ne olursa olsun konut kredisi için şartları tartışmak adına tüketiciler şubeye davet edilmektedir.

SMS ile İletilen Kredi Başvurusunu Sorgulama

Şekerbank’ın bazı kredilerine SMS ile başvuru yapmak da mümkündür. Bu kapsamda kampanya dahilinde de olsa SMS ile kredi başvurusu ileten tüketici en geç 30 dakika içerisinde yanıt almalıdır.

30 dakika geçmesine rağmen SMS ile ilettiği kredi başvuru sonucunu öğrenemeyen tüketici öncelikle Şekerbank çağrı merkezini aramalıdır. Bazı tüketiciler numara taşıma işlemi yapmaları, ancak bu değişikliğin bankalara beyan edilmemiş olması nedeniyle sonuç SMS’ini alamamaktadır. Şekerbank ile yapılacak görüşmede SMS’in neden iletilemediği ve ne yapılması gerektiği de müşteri temsilcisi tarafından paylaşılacaktır.

Şekerbank Kredi Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Şekerbank’a ilettiği kredi başvurusunu sorgulamak isteyen tüketici öncelikle başvurusunu yaptığı yönteme uygun düşecek şekilde çağrı merkeziyle görüşmeli ve aşamalar hakkında bilgi edinmelidir. Sorgulama yapmanın diğer bir yararı da eksik veya hatalı bilgi verilmesi halinde bu durumun anında ortaya çıkmasını sağlamasıdır.

Şekerbank Kredi Takip

Kredi tahsisi için belgeleri şubeden teslim eden veya farklı bir yöntemle kredi başvurusunda bulunan tüketiciler, tahsis süreciyle ilgili aşamalar hakkında bilgi edinmek için Şekerbank çağrı merkeziyle görüşebilir.  Şekerbank çağrı merkezine 444 78 78 aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

Bunada Göz At  Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL