Risk Alarak Çok Para Kazanabileceğiniz İşler Nelerdir?

Risk Alarak Çok Para Kazanabileceğiniz İşler Nelerdir?

Yazar: Emre Kariyer

Çoğumuz kazandığımız paranın değerini iyi biliriz ve yatırımlarımızı bu yönde yaparız. Fakat herkesin bilmesi gereken bir şey varsa o da sadece risk alarak çok para kazanabileceğiniz işler olduğudur. Bu, çok fazla risk almanın çok fazla kazanç elde edebileceğiniz anlamına gelmez elbette. Ancak gene de bir gerçek varsa, yüksek getirili yatırımların yüksek risk taşıdığıdır. Heyecanlı ve bol kazançlı işleri sevenler, risk alarak çok para kazanabileceğiniz işler için özel bir ilgi duyarlar. Yüksek getiri sağlayacak şansınızı değerlendirmek, yatırdığınız paranın tamamını veya çoğunu kaybedeceğiniz anlamına gelebilir. Bu gene de risk alarak çok para kazanabileceğiniz işlerin popülerliğini kaybetmesine sebep olmuyor.

Risk profilinizi, düşündüğünüz şirket ve ürünle eşleştirmek önemlidir. Yatırım seçenekleri gerçekten sınırsızdır ve paranızı nereye yatıracağınız bulmak zor olabilir. Kapsamlı bir risk ve hedef değerlendirmesi, seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olabilir. Yeterli zaman verildiğinde, birçok yatırımın başlangıçtaki anapara tutarını ikiye katlama potansiyeli vardır, ancak bunun yerine pek çok yatırımcı, cazip olmayan kayıplar olasılığına rağmen kısa sürede yüksek getirilerin cazibesine kapılır. Hiç kuşkunuz olmasın, herhangi bir yatırımla paranızı ikiye katlamanın garantili bir yolu yoktur. Ancak kısa sürede iki katına veya daha fazlasına çıkan birçok yatırım örneği var. Bunların her biri için, başarısız olan yüzlercesi var, bu yüzden dikkatli olma sorumluluğu alıcıya aittir. Eğer hala ilginizi çekerse risk alarak çok para kazanabileceğiniz işler:

 

1-    Ticarete Atılmak

risk alarak çok para kazanabileceğiniz işler

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de ticaret çok para kazanmanın en etkili yollarındandır. Özellikle son zamanlarda ticaret sektöründeki rekabet bir hayli kızışmış durumda. Bu durumda çok para kazanmak isteyenleri iki soru bekliyor. Burada bir seçenek yapmalısınız. Ya risk alacak ya da küçük denizlerde küçük balık olacaksınız. Ancak daha fazla kazanmak istiyorsanız, kendi markanızı yaratabilirsiniz. Bu çok fazla para harcamak anlamına gelir. Reklam harcamaları, logo tasarımı ve pazarlama çok fazla para harcamanıza sebep olabilir.

Bunada Göz At  Sözel meslekler ve maaşları nedir?

 

2-    Üretim Yapmak

risk alarak çok para kazanabileceğiniz işler

Üretim yapmak her zaman yüksek maliyetli bir iştir. En iyi ihtimalle küçük bir atölye açmak dahi küçük bir servete sebep olabilir. Kulağa itici geliyor olabilir ancak üretim yapmak her zaman en çok kazanç getiren işlerdendir. Özellikle aracılar yerine doğrudan satış yapıyorsanız, kâr marjınız doğrudan artacaktır.

 

3-    Döviz Ticareti

İşte gerçek manada risk alarak çok para kazanabileceğiniz işlerden bir diğeri. Döviz ticaretinin ek baskılarıyla başa çıkabilen yatırımcılar, ek riskleri azaltmak için yatırım yapmadan önce belirli para birimlerinin modellerini araştırmalıdır. Döviz piyasaları birbirine bağlıdır ve yatırımları ek kayıplardan korumak için bir para birimini kısaltmak ve diğerini uzun süre kullanmak yaygın bir uygulamadır. Döviz veya forex ticareti, yeni başlayanlar için değildir. Bu yatırım için dikkatli olun, en ufak bir devalüasyon dibe vurmanıza sebep olabilir.

 

4-    Gelişen Yabancı Piyasalar

Büyüyen bir ekonomiye sahip bir ülke ideal bir yatırım fırsatı olabilir. Yatırımcılar, devlet tahvillerini, hisse senetlerini veya hiper büyüme yaşayan bu ülkedeki sektörleri veya büyüyen bir hisse senedi sektörünü temsil eden ETF’leri satın alabilirler. 2010-2018 yılları arasında Çin’de durum böyleydi. Ülkelerdeki ekonomik büyümedeki hamleler, riskli olsa da yatırımcılara kişisel portföylerini desteklemek için yatırım yapabilecekleri çok sayıda yepyeni şirket sağlayabilen ender olaylardır.

 

5-    Gayrimenkul Yatırım Ortakları

Gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO’lar) yatırımcılara hükümetten vergi indirimleri karşılığında yüksek temettüler sunar.  Tröstler ticari veya konut amaçlı gayrimenkul havuzlarına yatırım yapar.

Gayrimenkul girişimlerine olan ilgiden dolayı, GYO’lar genel ekonomideki gelişmelere, faiz oranlarının seviyelerine ve geliştiği ya da depresyonu yaşadığı bilinen emlak piyasasının mevcut durumuna bağlı olarak dalgalanmalara eğilimlidir. Gayrimenkul piyasasının oldukça dalgalı yapısı, GYO’ların riskli yatırımlar olmasına neden oluyor.

Bunada Göz At  İnternette Ne Satılır?

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL