Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Türkiye nüfusu günden güne hızlı bir artış göstermekte ve şehirlerde yaşayan insan sayıları fazla olduğu gibi araç sayısıda çok fazla. Özellikle büyük şehirlerde araç sayıları daha fazla olduğundan zaman zaman otopark sorunu yaşıyoruz. Hatalı park ya da trafiği tehlikeye sokma, trafiği engelleme gibi durumlarda bazen araçlarınız çekilebiliyor ya da para cezası yazılıyor. Aracınızı park yasak olan biryere park ettiniz ve geldiğinizde yerinde bulamadıysanız hemen çalındı diye telaş yapmayın! Çekilen araç sorgulama sayesinde anında aracınız çekildimi yoksa gerçekten çalındımı bunu öğrenin ve ona göre bir önlem alın. Vatandaşlar bu gibi durumlarda telaş yapıp emniyeti arayarak arabam çalındı gibi ihbarlarda bulunmasın diye Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir uygulama gerçekleştirilmiştir.

Arabam Otoparkamı Çekildi Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmiş ve insanlara sunulmuş olan bu uygulama hem internet üzerinden hemde cep telefonu üzerinden kullanılabiliyor. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek ‘PARK’ yazıp bir boşluk bırakıp bitişik harflerle araç plakanızı yazınız ve 1550’ye mesaj olarak gönderiniz. Cep telefonunuzda mesaj hakkınız ya da kontorünüz olmayabilir bu sebeple interneti kullanarakta aracım çekildimi uygulamasını kullanabilirsiniz. Hemen aşağıdaki linke tıklayarak aracınız çekildimi öğrenin.

> Mobil İçin Otoparka Çekilen Araç Sorgulama Tıklayınız!

> Bilgisayarlar İçin Otoparka Çekilen Araç Sorgulama Tıklayınız!

Yukarıdaki linklerden hem mobilden hemde bilgisayardan online olarak çekilen araç bilgisi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Sorgulama sayfasına ulaştığınızda sizden istenen bilgiler sırasıyla;

  • Adınız
  • Soyadınız
  • T.C kimlik numaranız
  • Doğum yılınız
  • Araç plakanız

Yukarıdaki bu bilgileri istenen alanlara yazdığınız zaman otoparka çekilen aracınız olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bunada Göz At  Liberty Sigorta Poliçe Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL