Maaş Bordrosu Sorgulama

Yazar: Emre SGK

Türkiye’de kamuda memur olarak çalışmakta olan vatandaşlara müjde. Ay sonunda yatacak olan maaşınızla ilgili bilgi alabilirsiniz. E-Bordro uygulaması sayesinde aylık maaş tutarınız nedir brüt veya net maaş ne kadar elinize geçer hemen öğrenebilirsiniz.Bunu öğrenmek için E-Bordro uygulamasıyla maaş bordro sorgulaması yapmanız gerekiyor. E-Bordro uygulaması sayesinde maaşınızda ne kadar kesinti meydana gelecek yada ne kadar eklemeler olacak bu gibi maaşınızla ilgili ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Maaş Bordrosu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gelişen teknolojiye ayak uydurmak için devlet personellerini düşünmüş ve E-Bordro uygulamasını çıkarmıştır. Bu uygulama sayesinde memurlar ay sonunda alacakları maaşları görüntüleyebiliyorlar. Alacağınız maaşı görüntülemek ve detaylara ulaşmak için Maliyet Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünün web sitesinde E-Bordro sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Direk olarak o sayfaya ulaşmak ve maaş bordronuzu görüntülemek için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Maaş Bordrosu Sorgulama yandaki adresten giriş yaptığınız E-Bordro sayfasına ulaştığınızda aşağıdaki resimdeki gibi giriş sayfası açılacaktır.

Maaş Bordrosu Sorgulama

Açılan bu sayfada aşağıdaki yazılan bilgileri gerekli yerlerine yazdığınızda maaş bordronuzu öğrenebilirsiniz.

  • T.C Kimlik No
  • Memuriyet Sicil No
  • Emekli Sicil No
  • Yıl
  • Ay
  • İstihdam Tipi

Bu istenen bilgileri doldurduğunuzda Gönder seçeneğine tıklayınız.

Bunada Göz At  SSK Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL