Lys Sınav Sonucu Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Lys sınavıyla öğrenciler yeni bir hayata yelken açıyorlar ve üniversite heyecanı yaşıyorlar. Lys sınavına giren öğrenciler ÖSYM’nin web sitesinde bulunan tercih kılavuzları yardımıyla tercih yapmaları gerekmektedir ve buna göre üniversite başvuru sonucunu beklemeleri gerekmektedir. Lys sınav sonuçları ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden görülmektedir. Farklı sitelerden kesinlikle şifrenizi ya da T.C kimlik numaranızı yazarak Lys sonucunuzu öğrenmeye çalışmayınız.

LYS Sınav Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Yukarıdaki yazımızda da söylediğimiz gibi Lys sınav sonuçlarınızı birtek ÖSYM’in resmi web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Hemen ÖSYM’nin web sitesinden Lys sınav sonuçları öğrenme ekranına ulaşmak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

LYS Sınav Sonucu Öğrenme yandaki adresten ÖSYM’nin sitesine giriş yaptığınızda Lys sınav sonuçları için tıklayınız yazısı görünecektir oradan gerekli giriş bilgilerinizi yazdığınızda Lys sınav sonucunuza ulaşabilirsiniz.

ÖSYM Giriş Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

ÖSYM giriş şifrenizi unuttuysanız panik yapmanıza hiç gerek yok. Çok kolay bir şekilde yeni bir şifre alabilirsiniz. Yeniden ÖSYM giriş şifrenizi almak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

ÖSYM Şifremi Unuttum  yandaki adrese giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa açılacaktır.

ösym şifremi unuttum

Açılan bu ekrana T.C kimlik numaranızı ve güvenlik kontrolündeki karakterleri yazarak ileri deyiniz. Gelecek kimlik bilgisi kontrol sayfasında gerekli bilgileri doldurduğunuza yeni bir ÖSYM şifresi alabilirsiniz.

Bunada Göz At  Adsense Şikayet Bildirme

Yorumlar

  • Sibel

    Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim. ÖSYM giriş şifremi unutmusum önerdiğiniz adımları izledim ve şifremi belirledim yalnız sormak istediğim birşey var mezcut şifremi aday işlemleri sistemine girince nerden değiştirebilirim. Ilginiz icin teşekkürler

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL