LG Garanti Sorgulama

Yazar: Emre Garanti Belgesi Sorgulama

LG marka bir cihazınız var ve servisteki garanti durumunu ne kadar garantisinin kaldığını merak ediyorsunuz. LG marka cihazınızın garanti süresini nasıl sorgulayabileceğinizi aşağıda adım adım bulabilirsiniz.

LG Akıllı telefon, televizyon vb. elektronik herhangi bir ürünün garanti süresini ya da garantiye verilen bir cihazın son durumu hakkında net bir bilgiyi yönlendirmelerimiz sayesinde alabilirsiniz. G2, G3, G4, G5 ve G6 gibi cep telefonlarının, laptop cihazlarının ya da LCD gibi televizyonların garantisini sorgulamak için tek bir sayfa üzerinden işlem yapmanız yeterli.

LG Garanti Sorgulama İşlemini Nasıl Yapacağım?

LG resmi websitesi üzerinden oluşturduğu LG Hesabım uygulaması ile sahip olduğunuz tüm LG cihazlarınızın garanti ve servis durumlarını tek bir sayfa üzerinden hesabınıza giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz giriş yapmadan da sadece makbuz numarası ile LG cihazınıza ait garanti durumunu sorgulayabilirsiniz.

LG Hesabı’na Giriş Yaparak Garanti Sorgulama

LG kullanıcılarına sunulmuş olan LG Online İşlemler bölümüne giriş yaparak garanti sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Sisteme üye değilseniz üye olarak bu işleme devam edebilirsiniz.

1. Yeni bir LG hesabı oluşturun

Aşağıda bulunan LG Desteğim Giriş ekranına ulaşmak için öncelikle buraya tıklayın. Daha sonra “Giriş Yapın” butonunun altında bulunan “Facebook ile oturum aç” ya da sağ tarafında bulunan “Şimdi Kayıt Ol” yazısına tıklayın.

Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra tekrar yukarıdaki bağlantıya tıklayarak aşağıdaki ekrana gelin ve email adresiniz ile birlikte belirlemiş olduğunuz şifrenizi yazarak giriş yapın.

Ardından takip etmek istediğiniz cihazınızın modelini detaylı bir şekilde

2. Ürünü Seçin

Sisteme kayıt olmak için Email adresi, şifre, isim ve iletişim bilgilerinizi doldurun. Cihazlarınızı takip etmek için kişisel bilgilerinizi girdikten sonra yapmanız gereken sistem üzerinden cihazınızı ürün grubu arasından seçmeniz. Aşağıda görmüş olduğunuz TV/SES/VİDEO, Mobil İletişim, BEYAZ EŞYA, Bilgisayar Ürünleri, Klima gibi ürün gruplarından birine tıklayarak detaylı bir şekilde ürün modelini bulup seçmeniz gerekmektedir.

Bunada Göz At  Genpa Garanti Sorgulama

3. Seri numarası veya imei numarasını öğrenin

Ürünü seçtikten sonra sizden cihazın üzerinde bulunan etiketin S/N yani seri numarası ibaresinde yazan rakamları veya IMEI numarasını sisteme girip ürün kaydını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Daha önce imei sorgulama nasıl yapılır anlatmıştık. Cihazın seri numarası cep telefonlarının bataryasında, bataryanın altında veya kutusunda yazar. Masaüstü bilgisayarlarda kasanın arkasında, dizüstü laptoplarda ise alt kısmında yazmaktadır. Kaydı gerçekleştirdikten sonra karşınıza tek bir ekrandan takip edebileceğiniz LG Cihazların garanti sorgulama ekranı açılacaktır.

LG Hesabı oluşturmadan sadece cihaz garantisi sorgulamak istiyorsanız Makbuz numarası ve Email adresiniz bu işlemi gerçekleştirmek için yeterli olacaktır. Buraya tıklayarak aşağıdaki LG resmi websitesinde bulunan sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra “Arama” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Tüm bunları öğrendikten sonra artık sizde istediğiniz zaman LG garanti sorgulama işleminizi yapabilir, garanti sürenizin bitimine ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Unutmadan ekleyelim, tüm bu işlemler ücretsizdir.


Yorumlar

  • Ahmet

    lg tv garanti süresi

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL