Küçük İmalat Fikirleri

Küçük İmalat Fikirleri

Yazar: Emre Genel

13Günümüzde artık elektronik ticaret sitelerinin çoğu kişi internet üzerinden ürün satmaya ve daha çok para kazanmaya başladı. Bir şirketiniz veya üretim yapacak imalathaneniz bulunmuyorsa üzülmeyin. Küçük imalat fikirleri ile siz de evinizde çeşitli ürünler üretebilir ve bu ürünleri satarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İmalat fikri çoğu kişiye uzak gelebilir çünkü çoğu insan ürünleri boşu boşuna yapmaktan, satamamaktan ve ürettiği ürünlerin elinde kalmasından korkmaktadır. Ancak doğru strateji ve kaliteli ürünler ile siz de kısa süre içerisinde el yapımı ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Peki küçük imalat fikirleri nelerdir?

Butik Sabun Üretimi

Sabun üretimi son zamanlarda herkesin yaptığı ve oldukça iyi paralar kazandığı dallardan biridir. Sabun yapımı oldukça kolaydır. Sabunun ham maddeleri su, yağ ve kostiktir. Bu malzemeleri internet üzerinden veya uygun marketlerden oldukça ucuza temin edebilirsiniz. Sabunlarınızı çeşitli aromalarla, çiçek yapraklarıyla ve esanslarla daha çekici hale getirebilir ve bu ürünleri satarak para kazanabilirsiniz.

Amigurimi

Amugirimi, özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan sanat dallarından biridir. Amigurimi, tığ ve ipler kullanılarak yani kısacası örgü örerek oyuncak yapmaktır. Amugirimi oyuncakların boyutları genellikle 25 cm olarak belirlenmektir ve bu işte usta olanlar 25 cm boyutunda olan bir oyuncağı yaklaşık 2 saat içerisinde tamamlamaktadır. İnternet üzerinde amigurimi hakkında bir sürü teknik detay ve bilgi yer almaktadır. Amigurimi tekniği ile yaptığınız oyuncakları kısa süre içerisinde satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Butik Ekmek Yapımı

Özellikle çevrenizde çok fazla dönerci bulunuyorsa butik ekmek yapımı sizin için ek gelir kapısı olabilir. Dönerciler, sanılanın aksine ekmeklerini kendileri yapmaz genellikle satın alırlar. Bu tür işletmeler ile konuşarak tane üzerinden ekmeklerinizi oldukça iyi fiyatlarla satabilirsiniz. İnternet üzerinde birçok ekmek tarifi de bulunmaktadır.

Bunada Göz At  En Karlı Küçükbaş Yetiştiriciliği

Hazır Meze Üretmek

Özellikle pandemi nedeniyle mekanlar ve meyhaneler günümüzde kapalı iken çoğu kişi evde alkol tüketmektedir. Catering firmaları, restoranlar (eve servis), tekel bayileri, market zincirleri ve özel gün organizatörleri oldukça büyük miktarlarda hazır meze satın almaktadır. İnternet üzerinden hazır meze siparişi veren firmalara ulaşabilir ve onlarla anlaşarak hazır meze satışı yapabilirsiniz. Mezelerle aranız olmasa bile, internet üzerinde birçok meze tarifi yer almaktadır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL