Kredi Puanı Sorgulama

Yazar: Emre Kredi Sorgulama

Kredi puanı, bugüne kadar kullanmış olduğunuz kredi kartları ve kredilerin geri ödemesi, miktarı ve borçlanma durumlarına göre değişen, ilgili bankalar üzerinde bıraktığınız izlenime göre sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan puandır. Kredi puanı ne işe yarar? tekrar kredi kartı veya kredi kullanacağınız zaman kredinin verilip verilmeyeceğini ve verilebilecek miktarını belirler. Kredi puanınız düşükse şayet, kredi veya kredi kartı almanız zorlaşır, çekebileceğiniz miktar azalır.

Kredi Puanı Sorgulama nasıl yapılır?

Kredi puanı çeşitli şekillerde sorgulanabilir. KKB denilen Kredi Kayıt Bürosu sistemine üye olarak bireysel veya ticari üyelik oluşturup dilediğiniz zaman kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

KKB sisteminin dışında bankalar üzerinden de kredi puanını öğrenebilirsiniz. İster şubeler üzerinden, ister internet bankacılığını kullanarak yapabilirsiniz. Şubeye gittiğinizde banka çalışanlarına kredi puanı sorgulamak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Talebiniz üzerine kredi risk raporunuzu oluşturup size ileteceklerdir.

İnternet Üzerinden Kredi Puanı Sorgulama

En kolay yöntem internet üzerinden yapılan sorgulamadır. Hazır internet başındayken kredi puanımı öğrenmek istiyorum derseniz internet bankacılığı üzerinden isterseniz KKB üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Kredi puanı sorgulama ve detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Bunada Göz At  Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL