Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Yazar: Emre Kredi Sorgulama

Kredi notu çekeceğimiz kredi ve kredi kartı limitimizin yüksek tutulması için çok önemli bir etkendir. Çoğumuz kredi notumuzun düşüklüğünden kaynaklı kredi çekemediğimizden yakınır dururuz. Kredi notu düşük olanlar için, kredi notu nasıl yükseltilirmiş bu soruyu cevaplayalım.

Kredi notunu yükseltmek için öncelikle şunu söylemek gerekir. Bu not hemen kolaylıkla yükselmez. Ama zamanla yükselir. Öneri vermek gerekirse bu notu yükseltmek için öncelikle tüm borçlarınızı kapatmanız gerekir. Sonrasında ise çok düşük miktarlı bir kredi çekerek, bu kredinin de taksitlerini zamanında öderseniz; kredi notunuz zamanında ödenen borçtan dolayı yavaş yavaş yükselmeye başlar. Hatta bu borcu bir kere de ödediğiniz takdirde notunuz daha çok yükselme gösterecektir. Sadece borçlarınızı kapattığınız takdirde kredi notunuz yükselmez. Bu konuda dikkat etmenizi öneririz. Kredi kartı alıp, düzenli ödemeniz de kredi notunuzu yükselten etkenler arasındadır. Eğer bankalar size kredi kartı vermiyorsa, bir banka hesabı açtırın ve maaşınızın tamamını bu hesaba yatırın. Sonrasında harcamalarınızı da bu hesap üzerinden yaptığınız takdirde, Kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır. Bu da notu yükseltmede etkili çözümlerden biridir.

İşte kredi notunu yükseltmek için gerekli adımlardan sizlere bahsettik. Bu doğrultularla ilerlediğiniz takdirde, kredi notunuz zamanla yükselecektir. Notunuz yükseldiği takdirde de istediğiniz krediyi, rahatlıkla çekebileceksinizdir. Bu süreci uzun zamana yayın ve kredi notunuzu yükseltmeye başlayın.

Bunada Göz At  TEB Kredi Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL