Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Yazar: Emre Kredi Sorgulama

Kredi notu; bir diğer adı ise kredi puanıdır. Bireyin kredi geçmişine dayanarak yapılan çeşitli analizler sonucu bulunan sayısal bir ifadedir. Bankalar günümüzde bu kredi notunu çok önemsemektedirler. Eğer kişi ödemeleri düzgün yapıyor ise bankalar bu müşterilerine daha avantajlı teklifler sunmaktadır. Fakat ödemeleri düzgün yapmayanların bu notunu sistem düşürmek ve bankalar bu kişiye temkinli davranmaktadır. Günümüzde de banka işlemleri ödemeyen o kadar çok kişi bulunmaktadır ki bu kişilere de bankalar gene bir kolaylık yapmışlardır. Kredi notu düşük olanlara bloke teminatlı kredi kartı vermektedirler.

Kredi notu düşük olanlara bloke teminatlı kredi kartını bireyin hesabını kontrol altına alabilmek için bloke teminatlı vermiştir. Bu hizmet sisteminin kullanımı ülkemizde daha yeni var olmaktadır. Bu sistemde banka müşterisi kredi kartını kullanmak istediği zaman bankaya kredi kartının limiti kadar mevduat hesabı açtıktan sonra kredi kartı müşteriye çıkarılmaktadır. Böylelikle hem banka kendi bilinçsiz kullanıcılardan korumuş olmakta hem de bireyin çeşitli ihtiyaçlarını karşılaması için kredi kartı sahibi olmaktadır. Mevduat hesabındaki paraya bankanın verdiği vade süresince birey dokunamaz ama burada banka bir avantaj daha sağlamaktadır. Vade bittiğinde mevduat hesabına paranın faizi de eklenmektedir. Ve böylelikle hem bilinçsiz harcama yapmaktan kurtulmayı öğrenirsiniz. Hem de mevduat hesabındaki paranız birikmeye devam eder.

Kredi notu düşük olanlara bloke teminatlı kredi kartını düzenli ödeme yaparak kullanırsanız kredi notunuzu da yükseltebilirsiniz.

Bunada Göz At  İş Bankası Kredi Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL