Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri Nelerdir?

Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri Nelerdir?

Yazar: Emre Bilgiler

Kredi kartı dağıtım şirketleri, normal kurye şirketleri değildir. Genelde yüksek güvenlikli taşıma şartları gerektirir ve her bankanın kendine münhasır dağıtım şirketleri bulunabilir. Bu yüzden kredi kartı bekleyen kişiler kartlarının nerede odluğunu sorgulamak için kredi kartı dağıtım şirketleri nelerdir konusunda zorluk yaşıyor. Çoğu durumda bankanızın müşteri hizmetlerini aradığınızda kredi kartınızın hangi kuryede olduğu hakkında bilgi alamayabilirsiniz. Bazen kredi kartınızın çok uzun süre önce onaylandığı halde size ulaşmadığı gibi durumlar da olur.

Bankalar sadece anlaşmalı olduğu firmalara kartları teslim ederler ve kişilerin adına çıkan kartlar adrese varmak üzere yola çıkarlar. Aşağıda sizin için sıralamış olduğumuz alt başlıklarda hangi bankaların hangi şirket ile çalıştığı ve telefon numaraları yer almakta. Dağıtım yapan şirketler genelde kartları 15 iş günü içerisinde teslim eder. Bu teslim süresi ortalama bir hafta içerisinde olur ancak yoğunluğa göre bu süre değişiklik gösterebilir. Kredi kartı dağıtım şirketleri Kuryenet ve Aktif ileti firmasıdır. Ancak hangi banka hangi kurye ile çalışıyor netlik yok. Peki hangi banka kiminle çalışıyor, kredi kartı dağıtım şirketleri nelerdir?

Kuryenet, Türkiye’nin tüm şehirlerinde dağıtım alı bulunan bir kurye firmasıdır. Firmanın sunduğu hızlı ve yüksek güvenlikli teslimatı sayesinde Türkiye’de hizmet veren yerli yabancı sermayeli çoğu bankanın çalıştığı bir şirket. Bankanızdan cep telefonunuza kartınızın kuryeye verildiği bilgisini aldıktan sonra Kuryenet resmi iletişim telefonu olan 444 93 93 numaralı telefonu arayabilir veya [email protected] adresine isim, soyisim ve TCKN ile mail atabilirsiniz.

Bu seçeneklerin dışında PTT internet sitesindekine benzer bir elektronik takip seçeneği yer alır. Bankanızdan aldığınız takip numarasını Kuryenet’in resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra aramaya yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken linke tıkladıktan sonra açılan sayfaya takip numarası girmek ve alt kısımda yer alan aktivasyon kodunu girmek.

Bunada Göz At  Osmanlı Paraları Fiyatları Nelerdir?

Akbank Kredi Kartı Dağıtımı Yapan Şirketler

Türkiye’nin en büyük ilk 5 bankasından biri olan Akbank, kredi kartını veya banka kartını kaybeden ya da yeni başvuru yapan kullanıcılarına hızlı iletim sağlamak adına 7 gün içerisinde ulaştırmakta. Yerine göre Kuryenet veya Aktif kurye firması ile çalışan Akbank kartınızın nerede olduğunu sorgulamak için 444 93 93 ve 0850 333 0 327 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kurye Şirketi Telefon Numarası

Yapı Kredi Bankası Türkiye’nin en büyük ve en kurumsal bankası olarak, en hızlı teslimat sağlayan bankadır. Yapı Kredi Bankası Türkiye genelinde Kuryenet firması ile çalışmakta.

Ziraat Bankası Kurye Şirketi Telefon Numarası

Kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası’nın çalıştığı kurye şirketi de Kuryenet’tir.

DenizBank Kurye Şirketi Telefon Numarası

Türkiye’nin köklü bankalarından biri olan DenizBank, Türkiye genelinde Kuryenet firması ile çalışmaktadır.

Türkiye İş Bankası Kurye Şirketi Telefon Numarası

Cumhuriyet’in en eski bankası olan Türkiye İş Bankası, kurumsal hizmetinin yanında en hızlı kart teslimatı sağlayan bankalardan biri. Türkiye İş Bankası tarafından gönderilmiş bir kartınız varsa, Kuryenet firmasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

VakıfBank Kurye Şirketi Telefon Numarası

Bir başka kamu bankası olan VakıfBank, Kuryenet firması ile çalışmakta. Banka tarafından tarafınıza iletilen takip numarası ile birlikte 444 93 93 numaralı numarayı arayabilir ya da Kuryenet’in sitesine girebilirsiniz.

QNB Finansbank Kurye Şirketi Telefon Numarası

Türkiye’nin yabancı ortaklığı arasında yer alan bankalarından QNB Finansbank, kart ve kredi kartını Kuryenet firması ile yapan bankalar arasındadır.

Garanti BBVA Kurye Şirketi Telefon Numarası

Türkiye’nin en büyük 2. bankası olan ve kurumsal hizmetleriyle bilinen Garanti BBVA, Kuryenet firması ile çalışmakta. Bankaya ait gönderilmiş kartınızı Kuryenet.com, 0850 222 93 93 ve 444 93 93 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bunada Göz At  Sakat aracı almanın şartları nelerdir?

TEB Kurye Şirketi Telefon Numarası

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) kredi ve banka kartı kuryeliğini yapan yüksek güvenlikli ve hızlı taşımacılık olan Kuryenet aracılığı ile yapılmaktadır.

ING Bank Kurye Şirketi Telefon Numarası

Uluslararası hizmet veren yabancı menşeili banka olan ING Bank bankası da Kuryenet dağıtım ile çalışmakta.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL