Konut Sigortası Prim Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Günümüzde artan nüfus ve bunun akabinde fazlalaşan suç oranları sonucunda hepimiz kendimize ait eşyalarımızı korumak ister olduk. Yalnızca hırsızlık ile değil kimi zaman deprem, sel, terör, yangın, dahili su, fırtına, vb. risklere maruz kalabilir, güvence altına almak isteyebilirsiniz. İşte mal varlığımızı korumaya yardımcı olan sigorta işlemlerinden birisi olan Konut Sigortası Prim Sorgulama işleminin nasıl yapılacağını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Konut Sigortası Primi Nasıl Belirlenir?

Meskenin bulunduğu il ve ilçeye göre deprem risk bölgelerinin farklılığına göre değişmektedir. Binanın özellikleri, dairenin bulunduğu kat, binanın yapı tarzı, dairenin brüt metrekaresi de primi etkileyen kriterler arasındadır. Konut ile birlikte eşyalarınızı da sigortalatmak isterseniz güncel eşya bedelinizi de poliçe yaptırırken sigortacınıza bildirerek belirli bir prim karşılığında ev eşyalarınız da poliçenize eklenir.

Konut Sigortası Prim Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Prim hesaplamak için çeşitli bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar; evin metrekaresi, ev bedeli, eşya bedeli, evin bulunduğu il/ilçe şeklindedir. Bu bilgileri aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak karşınıza açılacak olan ekranda sizden istenen boşluklara doldurarak “Hesapla” butonuna tıklayınız. Aşağıda örnek bir hesaplama ekran görüntüsü verilmiştir.

konut-sigortasi-prim-sorgulama

Enuygun.com üzerinden sigorta prim hesaplamak için tıklayın. Garanti Bankası üzerinden Konut Sigortası Prim Hesaplama için tıklayın.

Bunada Göz At  Sinema Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL