Kolay para biriktirme yolları

Kolay para biriktirme yolları

Yazar: Emre Bilgiler

Para, şüphesiz kazanması en zor harcaması ise en kolay olan araçlardan biridir. Bazen harcamaların ucunu kaçırabilir ve bir süre parasız gezmek zorunda kalabiliriz. Ancak basit teknikler ile paramızı biriktirebilir ve uzun vadede büyük birikimler elde edebiliriz. Kolay para biriktirme yolları ile tasarruf edebilir, hayalini kurduğunuz seyahate çıkabilir veya uzun vadede bir ev/araba sahibi olabilirsiniz. Peki para nasıl biriktirilir? Sizler için en çok merak edilen konulardan biri olan kolay para biriktirme yolları konusunu detaylı bir şekilde ele aldık…

Ev Yapımı Kumbara.

Kolay para biriktirme yollarının ilki bir ev yapımı kumbara yapmaktır. Araştırmalar, emek verilerek yapılan bir kumbaranın daha sık kullanıldığını kanıtlamıştır. Örneğin en büyük hayaliniz bir araba almaksa, bir kavanozun üstüne “Araba İçin” yazan bir etiket yapıştırın. Kumbarayı biraz süsledikten sonra onu her gördüğünüzde aklınıza para atmak gelecektir ve bu sayede daha kolay para biriktirebileceksiniz.

Yatırım Hesabı Açın.

Eğer nakit para kullanma alışkanlığınız bulunmuyorsa bir yatırım hesabı ile de kolayca para biriktirebilirsiniz. Çeşitli bankalar, biriktirdiğiniz paralar için oldukça iyi faiz fırsatları vermektedir. Bir yatırım hesabı açarak her maaş günü paranızın belirli bir miktarını bu yatırım hesabına transfer edebilirsiniz.

Masraf Yönetim Uygulamaları Edinin.

Eğer sürekli hesabınızdan para eksiliyorsa ve bu paraların nereye gittiğini bir türlü anlayamıyorsanız bir masraf yönetim uygulaması ile tüm harcamalarınızı not edin. Bu sayede gereksiz harcamaları göz önünde tutabilir ve bunlardan kaçınarak çok daha fazla para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Sigarayı Bırakın.

Sigara hem cebinize hem de canınıza zararlı olan oldukça kötü bir maddedir. Her gün bir paket sigara içtiğinizi ve bir paket sigaranın 15 TL olduğunu varsayarsak, ayda 450 TL’yi tabiri caizse kendinizi öldürmek için harcamışsınız demektir. Sigarayı bırakarak hem 450 TL cebinizde kalabilir hem de daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Bunun yerine, her gün sigara içiyormuş gibi 15 TL’yi kumbaranıza veya birikim hesabınıza gönderebilirsiniz.

Bunada Göz At  Otomatta Satılan Şeyler Neler?

Yemeklerinizi Evden Götürün.

Dışarıda herkes yemek yer. Ancak yıl boyunca dışarıda yediğiniz yemeklere harcadığınız parayı hesaplayacak olursanız minik bir servet ettiğini görürseniz. Bunun yerine boş vakitlerinizde yapacağınız yemekleri iş yerine veya okula götürün. Bu sayede hem daha sağlıklı beslenirsiniz hem de paranız cebinizde kalır.

Telefon Tarifenizi Değiştirin.

Çoğu kişi farkında olmasa da insanlar hiç kullanmadıkları SMS ve dakikalara yıl içerisinde yüzlerce lira ödüyorlar. Servis sağlayıcı şirketinizle görüşerek daha ucuza ve ihtiyaçlarınızı tam karşılayan bir pakete yönelin. Bu sayede tasarruf edebilir ve bu paraları kumbaranıza atabilirsiniz.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL