Key Parası Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Key parası nedir ve Key parası sorgulamasını nasıl yapabiliriz? Bu soruların cevaplarını arıyorsanız eğer, lütfen okumaya devam edin! 1 Ocak 1987 tarihinde çıkarılan yasa gereğince, konut edindirme vaatleriyle çalışanların maaşlarından, kesintiler yapılmaktaydı. Ancak ne yazık ki bu düşünülen vaatler hiç gerçekleşmedi ve hiç kimse bu sayede ev sahibi olamadı. Halk tarafından yapılan şikâyetler ve yaşanan uzun kargaşaların sonunda, 1995 yılında çıkarılan bir yasa çıkarıldı ve o güne kadar çalışanların maaşlarından yapılan paraların geri ödenmesine karar verildi.

7 Temmuz 2008 ‘den bu yana KEY ödemeleri yapılmaktadır. Bilindiği üzere Key hak sahiplerine ilişkin listeler, resmi gazetelerde yayınlanmaktadır. Ancak hak sahibi olduğunu düşünen kişilerin, listede isimlerinin olmaması durumunda itiraz eme hakları bulunmaktadır. Key parası sorgulaması yapmak isteyenlerin, sorgulama yapabilecekleri adres KEY ÖDEMELERİ sitesidir.

KEY PARASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Siteye girdiğinizde karşınıza çıkan ekranda bulunan T.C kimlik No ya da Sosyal Güvenlik No numarasını girerek kolayca yapabilirsiniz. İlgili alanı doldurup, sorgula dediğinizde, key parası bilgilerini tüm detayları ile ekranda görebilirsiniz. Sitede, ayrıca ayrıntılı bilgi alabileceğiniz linklerde bulunmaktadır. Bu site sayesinde hakkınızın ne kadar olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

01.01.1987 – 31.12.1995 yılları arasında Key hak sahipleri adına yatırılan para miktarını ve yapılan ödemeleri kolayca görebilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden, bu süre zarfında maaşlarından key parası kesilenler, siteden sorgulama yaparak, hakları olan para hakkında bilgi alabilirler. Ayrıca sitede, konu hakkında sıkça sorulan soruları ve cevaplarını da bulabileceğiniz gibi,başlıkları da tıklayarak, merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İnternetin tüm işlerde yaygınlaşmasıyla ve istediğiniz sorgulama yapma imkânını sunan bu site sayesinde, aklınıza takılan key parası hakkındaki tüm kesin ve doğru bilgiler karşınızda!

Bunada Göz At  Araç Muayene Borç Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL