İşsizlik Maaşı Hesaplama

Yazar: Emre Hesaplama

İş yeriniz mi kapandı ya da işten mi çıkarıldınız? O zaman çoktan işsizlik maaşı alıp alamayacağınızı, ya da alırsanız da ne kadar alacağınızı çoktan araştırmaya başlamışsınızdır, öyle değil mi? Yeni bir iş bulana kadar, giderlerimizi karşılamak zorunluğu, özellikle de birikmiş bir paranın olmadığı durumlarda çok ama çok önemlidir.

Bildiğiniz gibi işsizlik maaşı; başka bir işe girene kadar, devletin işsiz olan kişilere, belirli bir süre zarfında ödediği maaştır. Tabii ki bu maaşı alabilmek içinde bazı kriterlere sahip olmak gereklidir. Öncelikle, işten istifa edenler, bu maaştan kesinlikle faydalanamazlar. İş yerinden istifa ederek çıktığınız halde işsizlik maaşı alabilmeniz için, haklı sebeplerle işten çıkmanız gereklidir. İşinize son verildiyse ve iş yeriniz kapandıysa, ancak o zaman bu maaşı alabilirsiniz. Ayrıca süreli iş akdi yapanlar, süre bittiğinde de işi bırakarak işsizlik maaşı alabilirler.

İŞSİZLİK MAAŞI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN

Şimdi gelelim, ne kadar işsizlik maaşı alacağınız konusuna. İşsizlik maaşının nasıl hesaplanacağı konusunda bilgi veren pek çok site bulabilirsiniz. Ancak anlamak için, oldukça uğraşmak gereklidir ve oldukça da kafa yorucudur.  Kolayca, en doğru bilgiyle, kesin rakamların verileceği bir site arayanlar için yukarıdaki maaş hesaplama sitesi, mükemmel doğrusu! Siteye girdiğinizde, son 4 aya ait maaş tutarınızı giriyorsunuz, ardından son 3 yılda ki prim gününüzü işaretleyerek,” hesapla “ butonunuzu tıklıyorsunuz. Yapmanız gereken sadece bu kadar! Ne kadar işsizlik maaşı alacağınız karşınızda! Üstelik çarpmaya, bölmeye uğraşmadan!

Ayrıca sitede, işsizlik maaşı hakkında size faydalı olacak, pratik bilgilere de ulaşabilirsiniz. Siteden, işsizlik maaşı hesaplamasından, kıdem tazminatı hesaplamasına kadar, herkesin hesaplamakta zorlandığı konular hakkında yardım alabilirsiniz. Pek çok kişinin ihtiyacına, hizmet eden bu siteyi, tanıdıklarınıza da tavsiye edeceğinizden hiç şüpheniz olmasın!

Bunada Göz At  Akbank Kredi Hesaplama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL