İşletmenizi Dünyaya Açmak İçin Neler Yapmak Gerekir

İşletmenizi Dünyaya Açmak İçin Neler Yapmak Gerekir

Yazar: Emre Borsa

Ticaret dünyası iki tip işletmeciden oluşur. Bu işletmeci tiplerinden biri kendi sularında yüzmek isteyen, diğerleri dünyaya açılmanın hayallerini kuranlardır. Elbette başlarda astronomik kazançlar elde etmek bir rüyadır. Zaten öyle olsaydı, dünyada işletmelerden geçilmezdi. Sizler için işletmenizi dünyaya açmak için neler yapmak gerekir isimli makalemizde tüm ayrıntılara değineceğiz.

Elbette işletmenizi dünyaya açmak için yapmanız gerekenlerin başında kendi markanızı yaratmanız gerekecektir. Kendi markanızı yaratmak başlı başına bir iştir. Bir isim, logo ve slogan oluşturmalısınız. Tüm bunları yaparken takip etmeniz gereken ciddi adımlar vardır. Bunun için sizin size fikir oluşturabilecek bir başka makalemizi gözden geçirebilirsiniz. Dilerseniz kendi markanızı oluşturmanın detaylarını linkteki yazıdan erişebilirsiniz. Şimdi işletmenizi dünyaya açmak için neler yapmak gerekir konusunun detaylarına bakalım

Güçlü Bir Alt Yapı Oluşturun

İş yerinize ait alt yapı, işin işleyişini gerçekleştiren birimlerin tümüdür. İşletmenizin çalışma kapasitesi, işçi gücü ve sahip olduğu ekipman iş yerinizin temel alt yapısını oluşturur. Artacak olan müşteri sayınıza erişebilmeniz için, alt yapınızı güçlendirmelisiniz. Örneğin, dışarıya açıldınız ancak artan müşteri isteklerine cevap veremiyorsanız, başlamadan piyasadan silinebilirsiniz.

Referans Edinin

Sınırlar ve hatta kıtalar arası ticarette referans ve teminat vermeniz gerekmektedir. Özellikle yabancı kur üzerinden alım satım yapan işletmelerin borç almasını kesinlikle tavsiye etmeyiz. Ancak yönde bir mecburiyetiniz varsa edindiğiniz referanslar sizin için önemli olacaktır.

Dijital Pazarlama Araçlarından Yararlanın

Modern çağda işletmelerin dünyaya açılmasına kolaylık sağlayan en önemli şey teknoloji. Bunun için pazarlama araçlarından faydalanmanız gerekir. İşletmenizi dünyaya açmak için Google’ın oluşturduğu Google Analitik, Google Ads, Google Benim İşletmem ve Google Dijital Atölyem uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Google Dijital Atölye: İşletmenizi öne çıkarabilmeniz, online satış yapabilmenizi, dünyanın çeşitli bölgelerindeki potansiyel alıcılara erişebilmenizi sağlar. Arama reklamlarında fark edilmek, dijital çağın en önemli etkenlerinden biri olmakta.

Bunada Göz At  2021 Yılında Yatırım Yapılabilecek Şirketler

Google Benim İşletmem: Dünyanın herhangi bir yerinde işletmenizin adını aratan kullanıcılar, bu uygulama ile doğrudan işletme adresi ve telefon numarası gibi bilgilere erişebilir. İşletmenizin açılma saati, web sitesi ve sosyal medya linklerini tek bir tıklama ile öne çıkarabil ve işletmenizi dünyaya açabilirsiniz.

Google Ads: İşletmenizi dünyaya açmak için neler yapmak gerekir konusunda en etkili çözümlerden birini Google Ads’tir. Bu, küçük ve işletmesini büyütmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih etti basit ve etkili bir tanıtım aracıdır. İstediğiniz konumda belirlediğiniz anahtar kelimelerde arama yapan kullanıcılar, sizin belirlediğiniz bütçeler dahilinde reklamlarınızı görüntüler.

Google Analitik: Potansiyel müşteri ve hedef noktanızı oluşturmanıza yarayacak bir uygulamadır. Şirketinizin hizmet verdiği sektör veya sitenize hangi bölgeden ne kadar giriş yapıldığı biri birçok bilgiye erişebilmenizi sağlayan bir uygulamadır.

E-Ticaret Sitelerinden Faydalanın

Burada bahsedeceğimiz konu, hizmet değil, üretim ve ürün satışı yapan işletmelerle alakalı. Bu işletmelerin en kolay yanı, düşük seviyeli sermayelerle giriş yapabilmeniz. İşletme profili açan işletmeler, dünya genelinde hizmet veren sitelerin tüm işletmelerine ulaşabiliyor. Türk işletmeleri, kur farkından ötürü dünyanın çoğu işletmesinden daha avantajlı bir konumda yer almakta. Örneğin Aliexpress ve Amazon siteleri bu konuda çok popüler. Bu iki sitede aklınıza gelebilecek her türlü ürünün satışı yapılmaktadır. Her kesime hitap eden bu siteler üzerinden müşteri bulma konusunda hiçbir şekilde sıkıntı yaşamazsınız. En güzel yanı ise, bu sitelerin milyonlarca dolarlık reklamları için sizden hiçbir şekilde ücret tahsil edilmemesi. Burada ortak bir Pazar ilişkisi var. Siteler ne kadar reklam verirse o kadar satış yapılmakta, satış ne kadar çok olursa işletmeler de siteye para kazandırmakta. Etkili bir şekilde markanızı dünyaya yaymak için en çok tercih edilen yöntemdir.

Bunada Göz At  TL Yükselişe Geçti

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL