İşkur İş Başvuru Sonucu Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

İşkur kurumu vatandaşlara ve iş verenlere verdiği hizmetlerle tüm kamunun takdirini ve beğenisini kazanan bir kurum olarak dikkatleri üzerine çekmiştir. İşkurun amacı işveren ile iş arayanı en uygun istihtam şartlarında bir araya getirmeyi hedeflemektedir. İş arayan vatandaşlar işkura başvuruda bulunarak kendilerine en uygun iş pozisyonunu karşılıklı yaptıkları istişareler  ile bulmaya çalışıyorlar.

İş Başvurusu Sorgulama

İşkur aslında iş vermiyor. İşverenin sunmuş olduğu pozisyona en uygun iş arayan vatandaşı yönlendiriyor. İşkurun yapmış olduğu bu hizmetlerde işverenin çok fazla bir önemi vardır. İşkura işverenler nekadar talepte bulunursa o kadar fazla insan iş şansına sahip olacaktır.

İşkur üzerinden iş başı yapan vatandaşlar sigortalı olarak iş hayatlarına devam eder.

Aşağıda sorgulama ekranına ait bir görüntü verilmiştir. Buraya tarih aralıklarını belirterek o tarihlerde yapmış olduğunuz iş başvuru sonuçlarını sorgulayabilirsiniz. Bu ekrana ulaşabileceğiniz bağlantı aşağıda verilmiştir.

is basvuru sonucu sorgulama

Tc Kimlik Numarası İle İşkur İş Başvurusu Sorgulama

İş başvurusu sonucu sorgulaması için vatandaşlar edevlet sitesi üzerinden e devlet şifreleri ile başvurularının sonuçlarını öğrenebilirler.

E devlet şifresi olmayan vatandaşlar ptt şubelerinden alacakları edevlet şifreleri ile edevlet giriş işlemini gerçekleştirip iş kur iş başvuru sonucunu öğrenebilirler. İşkur iş başvuru sonucunuzu öğrenmek için aşağıdaki adrese tıklayınız.

İşkur İş Başvurusu Sorgulama

Bunada Göz At  Domain Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL