iPhone reklam engelleme programları

iPhone reklam engelleme programları

Yazar: Emre Bilgiler

Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artık birçok firma sosyal mecralara reklam vermekte ve bu reklamlar İphone kullanıcılarının karşısına sık sık çıkmaktadır. Sürekli reklamlarla karşılaşmak çoğu zaman can sıkıcı olabilir. Hal böyle olunca ios kullanıcıları sıklıkla İphone reklam engelleme programları nelerdir diye sormaktadırlar. İphone reklam engelleme programları dışında telefondan da reklam engellemeniz mümkün. Peki bu işlem nasıl yapılır?

Cihazdan Reklam Engelleme

İphone cihazınızda reklam engelleme işlemini gerçekleştirmek isterseniz aşağıda yer alan adımları uygulayarak reklamların karşınıza çıkmasını engelleyebilirsiniz. İşte adımlar…

  1. Öncelikle cihazınızın menü kısmına girin.
  2. Menü kısmında bulunan Wi-Fi sekmesine girin.
  3. Wi-Fi butonunun yanında bulunan (i) simgesine tıklayın.
  4. (i) simgesine tıkladıktan sonra “DNS Ayarla” yazan seçeneği seçmeniz gerekiyor.
  5. “DNS Ayarla” seçeneğini seçtikten sonra “Otomatik” olan seçeneği “Elle” olarak çevirin.
  6. Bu işlemin ardından aşağıda yer alan boşluklara 94.140.14.14 ve 94.140.15.15 yazın.
  7. Yukarıda yer alan işlemleri tamamladıktan sonra manuel olarak reklam engelleme işlemi gerçekleşecektir.

Reklam Engelleme Programları

Eğer DNS ayarlarını değiştirmek istemiyorsanız uygulama marketlerinden indireceğiniz reklam engelleme programları ile de istenmeyen reklamlardan kaçınabilirsiniz. Sizler için en iyi İphone reklam engelleme programlarını derledik.

Blocker Legacy

Blocker Lehacy, en çok kullanılan ve özelleştirilebilir olan reklam engelleme programlarından biridir. Uygulama marketinde tamamen ücretsiz olarak uygulamayı indirebilir ve reklamlar, takipçi komutları gibi işlemleri kısa süre içerisinde engelleyebilirsiniz. Uygulama içerisinde birçok özelleştirilebilir alan da bulunmaktadır.

Purify

Purify uygulaması en çok tercih edilen programlardan biridir ve uygulama ara yüzü oldukça basit olduğundan kullanımı da kolaydır. Uygulama marketlerinden Purify uygulamasını edindikten sonra ayarlar kısmından uygulamayı etkinleştirmeniz gerekmektedir. Purify uygulamasına sahip olmak için ne yazık ki belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Welblock

Welblock uygulamasının mantığı şu şekilde çalışmaktadır: uygulamayı açtıktan sonra karşınıza kara ve beyaz liste çıkmaktadır. Beyaz listeye eklediğiniz web sitesi ve uygulamalardan reklam alabilirsiniz. Kara listeye eklediğiniz uygulamalardan gelen reklam ve istekler ise tamamen engellenir. Oldukça basit bir ara yüz ile kullanım kolaylığı sunan Welblock uygulaması da dünya üzerinde en çok kullanılan reklam engelleme programlarından biridir. Uygulamaya sahip olmak için ne yazık ki belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Bunada Göz At  Kuryenet takip T.C. ile sorgulama

Etiketler: iphone


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL