İdeal Kilo Hesaplama

Yazar: Emre Hesaplama

Herkesin kendine has, kemik ve kas yapısı olsa da, ideal kilonuzu kolayca hesaplayabilirsiniz. Bazılarımız, ,bazen ideal kilonun altında da olsa, kendilerini kilolu olarak görmekte ve hissetmekte, bazılarımız da ideal kilonun biraz üstünde olsa da, kendilerini normal kilolu olarak hissedebilmektedirler. Ancak belli bir ideal kilo tanımı vardır ve ideal kilo; bu tanıma uygun olarak hesaplanmalıdır.

Erkeklere ve bayanlara göre ideal kilo hesaplaması farklıdır. Vücut kitle endeksi; vücutta bulunan yağ oranını hesaplamak ve ideal boy kilo aralığını bulmak için kullanılan bir yöntemdir. İdeal kilo hesaplaması yaklaşık olarak bir kilo verir, kemik ve kas yapısı da mutlaka göze alınmalıdır. Vücut kitle endeksi; kilonun, boyun karesine yani kendisiyle çarpımına, bölünerek hesaplanmasıdır. Örneğin; 1,65 boyunda ve 68 kiloda bir kişinin vücut kitle endeksi; 68 ( 1.65x 1.65 ) = 24.98 ‘dir. Vücut kitle endeksi 24 olan kişiler ideal kilonun tam ortasında oldukları için, dikkat etmezlerse kilolu olabilirler. İdeal kilo hesaplamada cinsiyetin yanında ırk ve yaş gibi etkenleri de dikkate almak gerekir. İdeal kilonuzu çarpmadan, bölmeden kolayca hesaplayacağınız sitelerde mevcut tabi ki!  Aşağıdaki adrese tıklayarak ideal kilo hesaplama sitesinden kilonuzu ve boyunuzu girerek, “hesapla” butonunu tıklıyorsunuz ve sonuç anında karşınızda! Beden kitle endeksiniz ve ideal kiloda olup olmadığınızı belirten durumunuzu kolayca öğrenebiliyorsunuz. İşte bu kadar kolay!

İDEAL KİLO HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN

Kulaktan dolma bilgilerle, ideal kilo da olup olmadığınız hakkında yalan-yanlış fikir yürütmeden ve yanlış bilgilerle diyet yapmaktan veya kilo almaya uğraşmaktan kurtularak, ideal kilonuzu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda sitede 2 farklı “ideal kilo hesaplama” alanı bulunmaktadır. Cinsiyetinizi girerek ideal kilosunu öğrenmek isteyenler 2. “ ideal kilo hesaplama” alanını kullanabilirler.

Bunada Göz At  Emlakçıların Komisyonları Neden Yüksek

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL