İcra Dosyası Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi sayesinde internet üzerinden tüm dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Aşağıda yazılı ve resimli olarak İcra dosyası sorgulama sisteme nasıl ulaşacağınızı, sorgulamak için neler yapmanız gerektiğini anlattık.

Dosya Kapatılması

Davalarınız sonuçlanarak kesinleşmiş ise; Dava dosyanızın bulunduğu Mahkeme/İcra dairesine müracaat ederek, dosya durumunun UYAP üzerinde kapatılmasını talep etmeniz gerekmektedir. İlgili birim tarafından dosyanız işlemden kaldırılarak, UYAP üzerinden dosyanızın kapatılması halinde eş zamanlı olarak E-devlet sistemine dosyanızın kapalı olduğu yansıyacak ve dosyanız e-devlet ve vatandaş portalında görülmeyecektir.

İcra Dosyası Sorgulama

Aşağıda uyap sistemine ait ekran görüntüsü verilmiştir. Bu sisteme giriş yapabilmeniz için T.C. Kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa eğer PTT veznelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

icra-dosyasi-sorgulama

Burada sizden istenen bilgiler

Yargı Birimi, İl Adı, Adliye, Dosya Türü, Birim, T.C. Kimlik No ve Cüzdan Seri – No şeklindedir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak dosyanıza ulaşabilirsiniz.

İcra dosyası takibi/sorgulaması için tıklayın.

Bunada Göz At  Dul Maaşı Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL