İBB Trafik Yoğunluk Haritası

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

İstanbul’daki vatandaşların çoğu araç trafiğinden şikayet eder durumdadır. Vatandaşlara yardımcı olmak seyahatlerini daha hızlı yapmaları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi sürekli yeni birşeyler aramak ve uygulamak peşindedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi halkın teknolojiye düşkün olduğunu ve teknolojiyi aktif olarak kullandığını bildiği için internet üzerinden takip edilebilen İstanbul Trafik Yoğunluğu haritası geliştirmiştir. Trafik kontrol merkezi tarafından yönetilen ve sürekli güncel trafik bilgileri paylaşılan İBB trafik yoğunluk haritasını sizlerde kullanabilir ve şehir içi seyahatlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlar için hazırlamış olduğu trafik yoğunluk sorgulama sistemi sayesinde hangi yollarda trafik nasıl, hangi yollar trafiğe kapalı, hangi yollarda trafik çalışmaları var bunları an ve an görebilirsiniz. Haritadaki yoğunluk İBB tarafından renklerle gösterilmek istenmiştir. Yeşil olan yollar açık ve rahat trafiği işaret ederken kırmızı yollar ise yoğun bir trafik olduğunu söylemektedir.

Yoğunluk haritasında sağ alt köşede bulunan kutucukta kapalı yollar hangi tarihler arasında kapalı ve kapanacak hangi yollar var onları görebilirsiniz. İBB tarafından hazırlanmış ve vatandaşlara kullanıma sunulmuş olan trafik yoğunluğu haritasında renklerin anlamları şöyledir;

Kahverengi : Çok Yoğun
Kırmızı : Yoğun
Turuncu : Akıcı
Koyu Yeşil : Açık
Yeşil : Serbest

 İBB Trafik Yoğunluk Haritası İçin Tıklayınız!

Trafik Yoğunluk Haritası

Resimdeki harita gibi bir harita açılacaktır. Burada trafikle ilgili haritayı göreceksiniz. Böylelikle evden çıkmadan önce küçük bir trafik planı yaparak gitmek istediğiniz yere daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Bunada Göz At  Liberty Sigorta Poliçe Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL