Hastane Muayene Borç Sorgulama

Yazar: Emre SGK

Ülkemizde yer alan kurallardan birtanesini açıklayacak olursak yani hastane giderlerini. Hastaneye giden her vatandaş için bir miktar ücret kesilmektedir. Bu vatandaş SGK’lı bile olsa bu ücret muayene olan hastanın sigortalı olduğu kişi tarafından kesilmektedir. Bu kesilen ücretler devlet tarafından muayene katılım payı adında alınmaktadır. Kesilen bu ücretlerle ilgili devlet vatandaşlara katkı sağlamak için online olarak sorgulama hizmeti sunmuştur. Bu hizmet ile bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Yapacağınız hastane muayene borç sorgulama ile 4A/4B/4C Muayene Katılım Payı Sorgulama sayfası üzerinden kesilen katılım paylarınızı görebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için e devlet sistemine giriş yaparak sorgulama sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Hastane borç sorgulamak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Hastane Muayene Borç Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Sisteme giriş yapıp sorgulamanızı gerçekleştirdiğinizde reçete listenizi ve muayene detaylarına ulaşabileceksiniz. Bu işlem Sosyal Güvelik Kurumu tarafından vatandaşlara kolaylık sağlamak için üretilmiştir.

 

Bunada Göz At  SSK Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL