Hasar Kaydı Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

İkinci el araç alış verişlerinde akla ilk gelen sorulardan biri aracın sahibinden kaynaklanan  olası bir kaza sonrasında trafik bilgilerinde kayıtlı hasarın bulunup bulunmadığıdır. Hasar kaydı sorgulama  olası bir hasarı kontrol etmeye yarayan artık internet ile birlikte kolay bir şekilde yapabileceğimiz sorgulama işlemidir. Bu  uygulama ile hasar kaydı bilgilerine ulaşmak isteyen ilgili kişilerin basit bir şekilde bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yönlendireceğimiz sayfa üzerinden yapacağınız araç hasar kaydı sorgulama işlemi için yapmanız gerekenler;

Karşınıza gelen sorgulama ekranında belirtilen boşluklara araç sahibinin T.C. kimlik numarası, vergi kimlik numarası, aracın şasi numarası ve motor numarasının kodlaması ile birlikte aynı sayfada bulunan güvenlik kodlarını belirtilen boşluklara yazarak “sorgula” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Aşağıda sorgulama ekranına ilişkin bir görüntü verilmiştir. Bu ekrana ulaşabileceğiniz bağlantı aşağıdadır.

hasar-kaydi-sorgulama

> Hasar Kaydı Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayın!

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulaması Yapabilir Miyim?

Evet. Yapılan son güncelleme ile birlikte sms ile araç hasar kaydı sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için Turkcell, Avea, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi için kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini öğrenebilirler. Bu hizmet ücretlidir. Her operatör ile yapılacak tüm sorgulama işlemleri için ücret 4.00 TL ‘ dir.

Hasar Geçmişi Sorgulama

Plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664’e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

34ABC001

Diğer Sorgulama Şekilleri:

“Şasi No” ile sorgulama

HASAR S VF35CWJZE1K515615

Bunada Göz At  TC Kimlik No Sorgulama

Yorumlar

  • Mehmet

    sayın hocam, mesela emanet araba ile kaza yaptım.Bu durumda kendi kimliğimle mi, arkadaşın kimliği ile mi kayıt yaptırmalıyım? Birde bu kayıt yapılırken ücret ödenir mi?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL