Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Yazar: Emre Genel

En çok tercih edilen ve müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetiyle bilinen sigorta firması Halk Sigorta müşterilerine online hizmet vererek birçok işlemi kolaylaştırma fırsatı sunmaktadırlar. Tüm sorgulama işlemleri online olarak kolayca gerçekleştirilmektedir. Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyen ise belirteceğimiz yolları izleyerek sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Halk Sigorta şirketi de müşterilerine ihtiyaç duydukları hizmeti sunabilmek için gerekli alt yapıları oluşturarak birçok hizmeti müşterilerine sanal ortamdan ulaştırıyor. Eğer sizde Halk Sigorta müşterisiyseniz herhangi bir hasar durumunda yapmanız gereken şey Halk hasar dosyası oluşturmaktır. Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama için ilgili sigorta hasar dosyası ile başvuru yaptıktan sonra sayfamızda bulunan bağlantı ile Halk sigorta hasar dosya sorgulama sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle aşağıda yönlendirmiş olduğumuz Halk Sigorta sitesine girmelisiniz. Sitenin resmi site olmasına dikkat edin. Resmi site değilse bilgilerinizi asla vermeyin. Bu noktaya dikkat ederek Halk Sigorta resmi sitesine giriş yaptıktan sonra online işlemler kısmından Sigortalı Hasar Dosya Sorgu kısmına tıklıyorsunuz. Burada iki şekilde sorgulama yapabileceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. İsterseniz T.C. kimlik numaranız veya vergi numaranız ile isterseniz de anlaşmalı servis kodu ile sorgulama kısımlarını seçerek giriş yapıp sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda ilgili ekrana ait görüntüyü bulabilirsiniz;

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

T.C. kimlik numaranız veya vergi numaranız ile yapacağınız sorgulama işlemlerinde sizden istenen birkaç kısmı doldurmanız gerekmektedir. İlk olarak dosya numaranızı eksiksiz bir şekilde karşısındaki boşluğa doldurmanız gerekmektedir. İkinci olarak Tc kimlik numaranız veya vergi numaranızı herhangi bir yanlışlık yapmadan yazmanız gerekiyor. Son olarak ise ekranda gördüğünüz doğrulama kodu kısmını doldurmalısınız. Eksiksiz doldurduğunuz bilgilerden sonra “Giriş” butonuna hasar dosya sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Karşınıza hasar dosyanız tıklayarak ile ilgili bilgiler çıkacaktır.

Bunada Göz At  Dünya Koronavirüs Aşısını Bekliyor

Bir diğer Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama yöntemi ise anlaşmalı servis kodu ile gerçekleştirilen işlemdir. Bu işlemde de benzer kısımları doldurarak sorgulama yapabilirsiniz. Öncelikle sizden istenen dosya numaranızı ilgili kısma yazmalısınız. Daha sonra daha önceden edinmiş olduğunuz servis kodunu yine ilgili boş kısıma yazarak doldurmalısınız. Son olarak bir önceki sorgulama yönteminde olduğu gibi ekranda bulunan doğrulama kodunu yanlışsız yazarak giriş butonuna tıklamalısınız. Doğru bir şekilde tamamladığınız giriş işlemi sonucunda sorgulama ekranı karşınıza çıkacak ve hasar dosyanız ile ilgili bilgileri buradan öğrenebileceksiniz.

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama için tıklayın.

Unutmamalısınız ki yapacağınız tüm bu işlemlerde sizden istenilen bilgileri doğru, eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Yapacağınız en ufak bir eksiklik ve hata işleminizi gerçekleştirmenizi engelleyecektir. Bilgilerinizi başarılı bir şekilde girdikten sonra dosyanızla ilgili tüm detayları görebilir aynı zamanda da isterseniz dosyalarınızı takip edebilirsiniz.


Yorumlar

 • perihan gezii

  hasar dosyam ne oldu ödemesi yapılacak tı

 • bekir çoban

  benim ikiadet dosyamvar amahenüz bir bilgialamadım sorgulamayapıyom dogrulama yanlış bida dene yanlış bune kardeşim 2996767 dosyam.

 • okan güneşdoğdu

  halksigorta mağduruyum arayın.

 • suleyman nair

  3023884 nolu hasar dosyamız inceleme aşamasında mağdur olarak hazırlamam gereken bir evrak veya tamamlamam gereken bir eksik varmıdır birde dosyamız ne zaman sonuçlanır

 • atillagüven

  3213162nolu trfik hasarı ödendimi acaba bilgi bekliyoruz

 • AHMET ERGÜL

  PARAYI ALMAYI BİLİYORLAR ÖDEMEYİ BİLMİYORLAR ALMA AĞACINDA BÜYÜMÜŞ BUNLAR...

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL