Haciz Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Haciz işlemleriniz mi var? Haciz işlemleriniz hakkında, tüm bilgilere detaylı ulaşmak ve öğrenmek mi istiyorsunuz? Artık bu bilgilere kolayca ulaşabilir ve merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını en güvenilir kaynaktan kolayca bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, günümüzde tüm yasal işlemlerin de internetten takibinin yapılması mümkün hale gelmiştir. İnternet kullanımının her alanda yaygınlaşması ile birlikte devlet, e- devlet uygulaması başlatmıştır. Sitenin web adresi   turkiye.gov.tr  dir. Bu siteden, size ait tüm bilgilere ulaşabildiğiniz gibi, üzerinizde bulunan haciz işlemlerini görebilirsiniz.

Eğer borçlarınız varsa, üzerinize kayıtlı mülklere veya emekli maaşlarınıza, devlet mahkeme kararıyla haciz koyabilir. E- haciz sorgulama imkânı sayesinde, üzerinizde borç bulunup bulunmadığını veya haciz işlemleri ile karşılamışsanız da, bu haciz işleminin ne olduğu hakkında, detaylı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. E-haciz sorgulama sistemi; Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesinde bulunmaktadır. E-Haciz sorgulama; 4 farklı türdeki cezaları kaplamaktadır. Trafik cezasını ödemeyen kişilerin, motorlu taşıt vergisini ödemeyen kişilerin, kira gelir vergisi ödemeyenlerin ve maliyeye borcu olan ve ödemeyenlerin haciz bilgilerine ulaşabilirsiniz. Haciz durumunu ve varsa borcun ne kadar olduğunu buradan kolayca öğrenebilirsiniz.

E- haciz işlemlerini görüntüleyebileceğiniz siteye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Linke tıkladığınızda, borç bilgilendirme ekranı karşınıza çıkacaktır. Ekranda görmüş olduğunuz formdaki kişisel bilgi alanlarını, doğru bir şekilde doldurarak, arama yaptığınızda, üzerinizde bulunan haciz işlemlerini detaylı bir şekilde, kolayca görüntüleyebilirsiniz.

HACİZ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

En doğru bilgilere ulaşabileceğiniz tek adres! Ayrıca bu sitede, sık sorulan sorular bölümünden, cevaplanmış soruları da okuyarak detaylı bilgi de edinebilirsiniz. Haciz işlemleri ile karşılamışsanız ve ne olduğu hakkında tam da bilginiz yoksa ve bilgi edinmek istiyorsanız, maliyeye de gitmeden, bu siteden bilgi edinebilirsiniz.

Bunada Göz At  Vergi Kimlik Numarası Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL