Futbolcu Lisans Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Futbola meraklı ve yetenekli çocuk ve gençlerimize, futbol oynadıkları süre boyunca kulüpleri ya da takımları tarafından lisans çıkartılır. TFF kuralları gereği 12 yaşından itibaren lisans çıkartılabilir.( 12 yaş lisansı filiz lisans olarak adlandırılır )  Profesyonel futbolcu lisansı ise 15 yaşından itibaren çıkartılabilir. Bu lisansların sorgulamasının nasıl yapılacağına bir bakalım.

Nasıl lisans sorgulaması yapabilirim?

Kullandığınız arama motoruna TFF ya da Türkiye Futbol Federasyonu yazarak arama yapınız. Tff.org federasyonun resmi sayfasıdır. Bu sayfaya giriş yapınız. Açılan ana sayfanın sağ üst kısmında ‘Bilgi Bankası’ yazan linke tıklayınız. Yönlendirildiğiniz sayfanın sol tarafında ‘Futbol Bilgi Sayfası’ yazısının hemen altında ‘oyuncular’ yazmaktadır. Yine oyunculara tıklayarak devam edebilirsiniz. Eğer ‘isme göre’ sorgulama yapacaksanız futbolcunun adını, soyadını, faal olduğunu ve statüsünü (profesyonel mi amatör mü ) yazdıktan sonra ‘ara’ tuşuna tıklayarak futbolcunun kulübünü, lisans numarasını, lisansın başlangıç ve bitiş tarihlerini, lisansın veriliş tarihini, doğum yeri ve zamanını, yurt dışına çıktıysa bu tarihi de görüntüleyebilirsiniz. Eğer lisans numarasını biliyorsanız ve detay öğrenmek istiyorsanız ‘isme göre’  linkinin hemen yanında ‘lisans numarasına göre’ linki yer almaktadır. Buna tıkladığınızda sadece futbolcunun lisans numarasını yazarak ‘ara’ tuşuna basmanız yeterli. İsme göre arama yaptığınızda karşınıza çıkan tüm bilgiler burada da karşınıza çıkacaktır. Eğer kulübe göre arama yapmak isterseniz; ‘lisans numarasına göre’ linkinin yanındaki ‘kulübe göre’ linkini tıklamalısınız. Burada ise kulüp adını, yine faal olduğunu ve statüsünü (profesyonel/amatör) girmeniz yeterli olacaktır. Bilgileri girip arama yaptığınızda lisans bilgilerine yine erişebileceksiniz.

Yani sıra, bu siteden takımların oyuncuları ile yapılan anlaşmaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Mesela kontratlarının başlangıç ve bitiş tarihlerinide bulabilirsiniz.

Futbolcu lisansı ve lisans bilgilerini sorgulamak isteyen kişiler aşağıdaki linki kullanabilirler.

Bunada Göz At  Plakadan Kazalı Araç Hasar Sorgulama

FUTBOLCU LİSANS SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Link TFF’nin Futbol Bilgi Sayfası, Oyuncular kısmıdır. İsim, lisans numarası ya da kulüp adı yazmanız yeterli olacaktır.


Yorumlar

  • Uğur karipçin

    Lisans sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL