Evkur Borç Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Evkur’dan satın almış olduğunuz eşyalar için ne kadar borcunuz kaldığını öğrenmek amacıyla Evkur borç sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kullanmakta olduğunuz akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan internete erişebildiğiniz her yerden borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve böylelikle Evkur’a ne kadar borcunuz kaldığını anında öğrenebilirsiniz…

Türkiye’nin en büyük alışveriş mağaza zincirlerinden birisi olan Evkur, pek çok türden eşyayı oldukça uygun fiyatlar ile satmaktadır. Hemen her ilde bir şubesi olan bu mağaza zinciri aynı zamanda bazı ilçelerde de satış gerçekleştirmektedir. Bu denli ilgi görmesinin nedeni ise; satışa sunduğu ürünleri kredi kartsız, kefilsiz bir şekilde taksitle satın alma imkânı sunmasıdır. Böylelikle vatandaşlar zorluk çekmeden diledikleri ürünleri satın alabilmektedirler. Ancak senet ile taksitlendirilen borçların, her ay düzenli olarak ödenmesi gerekmektedir. Aksi halde Evkur taksit ödeme gecikmesi söz konusu olduğunda hakkınızda hukuki bir işlem başlatılabilir. Daha önceden satın almış olduğunuz eşyalar için ne kadar daha ödeme yapacağınızı ya da borcunuzun ne kadarını ödemiş olduğunuzu sorgulamak, takip etmek için Evkur borç öğrenme servisini kullanabilirsiniz.

Evkur Borcumu Nasıl Öğrenebilirim?

Evkur borcunu öğrenme için tercih edebileceğiniz iki farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden birincisi, sizlere en yakın Evkur şubesine gitmek ve şubedeki personellere borcunuzu sorgulatmaktır. Bu yöntem kimi zaman zorlu ve uğraştırıcı olabilmektedir. Bunun yerine çok daha kolay bir alternatif olarak, internetten Evkur borcunu öğrenme yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için sadece akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarınızın olması ve internete erişebiliyor olmanız yeterlidir. Bu sayede, yazımızın devamında adım adım ele alacağımız internetten Evkur borç sorgulama ve ödeme aşamalarını uygulayarak, başarılı bir şekilde borcunuzu ödeyebilirsiniz.

İnternetten Evkur Borç Sorgulama ve Ödeme

İnternet üzerinden Evkur borç sorgulama işlemini web tarayıcısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Evkur mobil uygulaması olmadığından, uygulama üzerinden borç öğrenme ya da ödeme gibi işlemleri gerçekleştiremezsiniz. Fakat akıllı telefon veya tablet kullanıyor olsanız bile web tarayıcısı üzerinden sorunsuz bir şekilde borcunuzu sorgulatabilirsiniz.

Bunada Göz At  Adres Kodu Doğrulama

İnternetten Evkur borcu öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayınız;

 1. Web tarayıcısını açınız. (Chrome, Opera yada Firefox gibi)
 2. Web tarayıcısının adres satırı kısmına Evkur resmi web sitesinin adresini yazarak, siteye giriş yapınız.
 3. Sağ üst köşede “Yeni Üye” butonuna tıklayın ve karşınıza çıkacak olan sayfada yeni müşteri hesabı oluşturmanız istenecektir. Bu sayfada “KAYIT” butonuna tıklayın.
 4. Karşınıza çıkan kayıt sayfasında, sizlerden; Ad, Soy ad, Doğum Tarihi ve E-Posta bilgileri istenilmektedir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek “Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum” tıkını doldurmalı ve sonrasında “KAYIT” butonuna tıklayarak, kayıt işlemlerinizi tamamlamalısınız.
 5. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra artık sağ üst köşeden “Giriş” butonuna tıklayarak, karşınıza çıkan giriş formunu doldurabilir ve sisteme giriş yaparak, “hesabım” kısmından borçlarınızı güncel bir şekilde görebilirsiniz.

Sonuç olarak; Evkur sitesine üye olduğunuz rahatlıkla her an borç sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Sahip olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile internete erişebildiğiniz her yerde borç sorgulama işlemini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz…

Evkur Borç Sorgulama Telefonu

Kurumun müşterilerine özel hazırladığı platform sayesinde ürün satışlarında yaşadığınız problemlere çözüm getirebilirsiniz. Ancak Evkur borç sorgulama telefon üzerinden gerçekleştirilememektedir. Evkur Müşteri Hizmetleri 0212 473 46 46 numaralı telefondan genel olarak müşterilerin yaşadığı problemler için çözüm sunmakta ve merak edilen soruları cevaplandırmaktadır.

Evkur telefon numarası bilgileri şube bazında ise değişkenlik göstermektedir. Bilindiği gibi Türkiye’nin farklı illerinde ve ilçelerinde mağazaları mevcut ve telefon numaraları da mağazaya göredeğişmektedir. Dolayısıyla iletişime geçmek istediğiniz mağaza numarası için arama motorunu kullanarak, Google Maps üzerinden mağazanın adres ve telefon bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Evkur Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Pek çok vatandaş ödemelerini aksattığından dolayı, ciddi oranlarda yüksek faizlerin dâhil olduğu borç miktarları ile karşı karşıya kalmaktadır. Böyle bir durum karşısında borçlu vatandaşlar çoğu zaman borcunu bir an önce ödemek ister ancak bazı şartlardan dolayı bir anda peşin ödeme imkânı olmayabilir. Bu nedenle borç yapılandırma imkânından faydalanarak, borcu gelir düzeyine göre uygun bir şekilde yapılandırmayı ve her ay düzenli olarak ödemeyi amaçlar. Peki ya Evkur, borç yapılandırmaya izin veriyor mu?

Bunada Göz At  Virüsü Fırsata Çeviren Sektörler Hangileri?

Evkur eşya satışlarını senetler üzerinden taksitli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ödemeyi aksatanlar için özel bir yapılandırma kampanyası yada durumu söz konusu olmadığı gibi; Evkur borç yapılandırma işlemine dair bir açıklama kurum tarafından yapılmış değildir. Tüketicilerin bu aşamada bilmeleri gereken önemli bir ayrıntı ise satın aldıkları malları, hangi mağazadan satın almış olursa olsunlar, ödeyemedikleri takdirde yasal olarak borç yapılandırma talep etme hakları bulunmaktadır. Yani “Evkur borcunu ödeyemiyorum” , “Evkur mahkemeye verdi” , “Evkur borcumu nasıl öderim” gibi sorular için internette araştırma yapan borçlu vatandaşlar, mahkeme yolu ile Evkur Mağazacılık ile borç yapılandırma talebinde bulunma haklarını kullanabilirler. Ancak şirketin bu türden bir talebi olumlu karşılaması zorunlu değildir. Bu nedenle diğer ihtimalleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Evkur Borcunu Ödemezsem Ne Olur?

Evkur borcunuzu ödememeniz durumunda, alacaklı taraf olan şirket ilgili anlaşma gereği alacaklı hakkını kullanır ve “icra” yolu ile alacağını tahsil eder. Tüketici, Evkur’dan satın aldığı herhangi bir eşya için borcunu ödemediğinde, sırası ile aşağıdaki aşamalar gerçekleşir;

 • Borç birikir ve faiz işler.
 • Adınıza uyarı gelir.
 • Biriken faizli borç için alacaklı taraf olan Evkur mahkemeye başvurur.
 • Yakın bir zamanda mahkemeden kâğıt yada SMS gelir. Bu bildiri kâğıdı veya SMS’inde; belirlenen tarihte mahkemeye çağrılırsınız. Gelmemeniz durumunda da zorla getirileceğiniz belirtilir.
 • Mahkeme süreci sonunda; icra yada Evkur borç yapılandırma kararı ile durum sonuçlanır.

Kimi süreçte ise mahkemeye çağrılmadan, adınıza doğrudan icra uygulanabilir. Fakat çoğu zaman öncesinde bir uyarı kâğıdı alırsınız. Uyarı kâğıdında belirtilen süre ve miktarı dikkate alarak, ödemenizi gerçekleştirdiğinizde herhangi bir yaptırım ile karşı karşıya kalmazsınız. Ancak aksi takdirde süreç yukarıda belirttiğimiz gibi işler.


Yorumlar

 • Fatma uludoğan

  Iyi aksamlar acaba nekadar borcum kaldı ogrene bitirmişim.

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL