ESGAZ Borç Sorgulama

Yazar: Emre Doğalgaz Borç Sorgulama

ESGAZ, Eskişehir’in doğalgaz dağıtım şirketidir. Eğer Eskişehir’de yaşıyorsanız ve doğalgaz bağlatmak istiyorsanız ESGAZ’a abone olmanız gerekir. Şirket, tüm abonelerine bir abone numarası vermektedir. Bu numara ile borç sorgulama, fatura ödeme gibi tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Abone numarası alabilmek için de öncelikle ESGAZ’a başvuru yapmanız gerekir. Ekipler evinize gelip projeye uygun bir şekilde doğalgaz için gerekli olan ekipmanların olup olmadığına bakar. Ardından evinizde doğalgaz kaçağı olup olmadığı tespit edilir ve tüm bunlar gerekli şartlara uygunsa, size bir abone numarası verilerek doğalgazınız açılır. İlk ay kullandıktan sonra ise kapınızın dışında ya da apartman girişinde bulunan doğalgaz sayacından kullanım miktarınıza göre fatura kesimi yapılır.

Esgaz Borcu Nasıl Öğrenilir?

Doğalgaz kullanmaya başladıktan bir ay sonra gelen faturanıza göre borcunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak faturanız size ulaşmadıysa ve borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız, Abone Numaranız ile birlikte ESGAZ bürolarına ya da fatura ödeme noktalarına giderek, ne kadar borcunuzun olduğunu öğrenebilir ve faturanızı ödeyebilirsiniz.

İnternet üzerinden Esgaz Borç Sorgulama

İnternet üzerinden de sizlere fatura borcu sorgulama alanında kolaylık sunan ESGAZ, kendi sitesi üzerinden borç bilgilerinizi öğrenmenize imkân sağlar. http://www.esgaz.com.tr/onlineislemler/Abone_Borc_Bilgileri.aspx adresine tıklayarak buradan abone numaranız ile birlikte güncel fatura borcunuzu öğrenebilirsiniz. Abone numaranızı ilgili alana yazın ve ‘Borç Sorgula’ kısmına tıklayın.

Esgaz Borç Ödeme

ESGAZ tarafından kesilen faturayı ödeyebilmek için şubelerine giderek, buradaki veznelerden tahsilat yapabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı olan Akbank, Alternatif Bank, Albaraka Türk, Denizbank, Finansbank, Ziraat Bankası, TEB, Garanti Bankası, Fortis Bank, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi ve Vakıfbank aracılığı ile de ödeyebilir bu bankalarda bulunan hesaplarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. PTT şubelerine abone numaranız ile birlikte giderek de faturanızı ödeyebilirsiniz.

Bunada Göz At  BALGAZ Borç Sorgulama

Doğalgaz faturanızı internet üzerinden ödemek istiyorsanız, bankaların internet bankacılığı adreslerine girebilir ve buradan faturanızı ödeyebilirsiniz. Bununla bilirlikte Esgaz’ın internet sitesini kullanarak da ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler: borc sorgulama esgaz eskisehir gaz


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL