Emekli Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Yazar: Emre SGK

Türkiye’de sigorta ile çalışan bütün T.C vatandaşları emekli olacağı günü sabırsızlıkla ve heyacanla bekler. Bunun içinde güvenli ve sigorta primini eksiksiz yatıran bir şirkette çalışırlar. Çalışılan kurumlarda da her ay zorunlu olarak prim ve sigorta yatmaktadır. Emekli olma şartları arasında sigorta priminin dolması gerektiği en başlarda yer aldığından dolayı tüm sigortalı vatandaşlar prim gününün dolmasını hasretle beklemektedir. Emekli olan her vatandaş devletten her ay emekli maaşı almaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’da emekli olacak vatandaşları rahatlatmak ve teknolojiyle birlikte yürümek için internet üzerinden emekli maaşı sorgulama hizmet vermektedir.

SSK Emekli Maaşınızı Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Bağ-Kur Emekli Maaşınızı Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Emekli Sandığı Emekli Maaşınızı Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Nasıl Emekli Maaşı Sorgulanır?

Emekli oldunuz ve maaşınızı nasıl sorgulayacağınızı, nasıl öğreneceğinizi ve emekli maaşım ne kadar diyorsanız bu işlemi gerçekleştirmek için e-devlet sistemine giriş yapmalısınız. E-devlet sistemi üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumuna ait olan emekli maaşı sorgulama işleminizi hem rahat hemde kısa bir sürede yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yukarda bulunan emekli maaşı sorgulama adresine tıklamalısınız. DİKKAT! SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı farklı kurumlar olduğundan hangi kurumdaki emekli maaşınızı sorgulamak istiyorsanız ona tıklayınız.

Vatandaşların geneli e-devlet sistemine giriş yapmayı biliyor ama bilmeyenler için; açılan sayfada kimliğimi şimdi doğrula yazısına tıklayınız. Daha sonra sisteme giriş kısmı gelecektir burada yer alan T.C. kimlik no ve e-devlet şifresi alanlarını doldurarak sisteme giriş yap deyiniz. Açılan emekli aylık bilgisi sayfasında emekli maaşınızı sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

Bunada Göz At  SGK Doğum Parası Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL