E Devlet Sigorta Poliçe Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

SSK ve SGK ile ilgili tüm işlemlerinizi E-Devlet üzerinden yapabilmeniz mümkündür. E-Devlet sistemi ile birçok sorgulamayı çok kısa sürede yapabilirsiniz. Peki, e-Devlet sigorta poliçe sorgulama nasıl yapılır? Vatandaşların kişisel bilgilerini öğrenebileceği e-Devlet sistemine giriş ve sorgulama işlemleri aşağıda verilmiştir. İşte trafik poliçe sorgulama işlemleri:

E-Devlet sistemi ile E-Devlet sigorta poliçe sorgulama çok kolaylaşmıştır. Vatandaşlara sunulan e-Devlet sistemi ile kimlik bilgileri sorgulama, isimden numara sorgulama, araç plaka sorgulama, ehliyet ceza puanı sorgulama gibi daha birçok sorgulama yapmak mümkün hale gelmiştir. Peki, sigorta poliçe sorgulama nasıl yapılır? Devlet dairelerine online olarak gitmiş gibi olduğunuz bu sistem ile SGK hizmet dökümü alma gibi işlemlerinizi 1 dakika gibi çok kısa bir sürede öğrenmek mümkündür. Sadece SSK Hizmet dökümü ile sınırlı olmayan e-Devlet sisteminde 170 kurumun 1133 hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Öncelikle E-Devlet şifrenizi PTT şubesinden aldıktan sonra internet üzerinden turkiye.gov.tr adresine giriş sigorta poliçe dökümünüzü inceleyebilirsiniz. Aşağıda sizler için e-Devlet ile sigorta poliçe sorgulaması yapma işlemlerini sizlere sunduk.

E DEVLET SİGORTA POLİÇE SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

E-Devlet sisteminin sunmuş olduğu hizmetle, e-Devlet sigorta poliçe sorgulama yapmak mümkündür. Bu hizmeti kullanarak, kendinize ait olan aracınızın Trafik Poliçesine ilişkin durumunu öğrenebilirsiniz. Sosyal Güvelik Kurumu (SGK)’nun tüm hizmetlerinden faydalanmak ve kişi bilgilerine ulaşmak içi e-Devlet sistemine T.C numarası ve şifre ile giriş yapmak gerekmektedir. Bunun için öncelikle PTT’den e-Devlet şifresi almanız gereklidir. Şifre karşılığında sadece 2 TL ücret ödedikten sonra internetten e-Devlet için turkiye.gov.tr adresine kişisel bilgilerinizi yazıp giriş yaparak sigorta poliçe sorgulama gibi işlemlerinizi online olarak kolayca yapma imkânı bulabileceksiniz.

Bunada Göz At  Çalıntı Telefon Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL