E-Devlet Şifresi Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Ülkemizde internet teknolojisine önem yoğun şekilde devam etmektedir. Devlet kurumlarının hepsi, özel şirketlerin bazıları, vatandaşların daha hızlı işlem yapması açısından internetten online işlemlere yoğun ilgi göstermektedir. e-devlet Türkiye’nin devlet kurumlarının bir arada birleştiği tek bir çatı altında sorgulamaların yapıldığı bir internet sitesidir.

E-Devlet Şifresi Nasıl Sorgulanır?

E-devlet şifrenizi girerek devlet kurumlarına ait sorgulamalarınızı ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vatandaşlara sağlanmış olan bu kolaylık hayatımıza büyük önem sağlamıştır ve sağlamaya devam etmektedir. E-devlet üzerinden belediye hizmetleri, şirket hizmetleri ve devlet kurumu hizmetlerini hızlı bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

E-devlet Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız!

Açılacak olan ‘Sorgulamalar’ sayfasında hangi kurum ya da şirkete ait sorgulama gerçekleştirmek istiyorsanız onu seçerek T.C kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizi yazarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Nereden Nasıl Alınır?

e-Devlet şifrenizi PTT Merkez Müdürlüklerinden alabilirsiniz. Sizin adınıza bir başkası e-Devlet şifrenizi alamaz. e-Devlet şifresine sahip olmak için T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizle PTT şubesine başvuru yapmanız gereklidir. e-Devlet şifresine sahip olmak için PTT’ye işlem masrafı olarak 2TL ödüyorsunuz ve e-Devlet şifresine sahip oluyorsunuz. e-Devlet şifrenizi unutmadığınız sürece bir daha şifre için hiçbir ücret ödemezsiniz.

Bir önceki sorgulama yazımız olan SGK Cenaze Parası Sorgulama başlıklı makalemizde Cenaze Parası Ödendi Mi, Nereden Öğrenebilirim konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunada Göz At  Çağrı Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL