E Devlet Askerlik Durumu Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Artık yeni çıkan bir sistem ile her konu hakkında devlet dairelerine gitmeden bilgi alabilir ve işlem yapabilirsiniz. Sistem birçok kolaylığı tek bir sitede toplamıştır.

Askerlik durumu içinde bu sistem çok yardımcı olmaktadır. Askerlik durumunu sorgulamak için T.C kimlik numarası ve e-devlet şifreniz ile giriş yaparak öğrenebilinmektedir. Peki, askerlik durumu nasıl sorgulanır?

E DEVLET ASKERLİK DURUMU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu sorgulamayı yapmak için ilk önce gereken, e-devlet şifresidir. E-devlet şifresi temin ettiğinizde www.turkiye.gov.tr giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede “Sisteme Giriş” butonu bulunmaktadır. Butona tıklayarak önünüze gelen T.C kimlik numarası ve e-devlet şifresi kısımlarına bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra, sol üst köşede e-hizmetler butonu bulunmaktadır. O butona tıklayarak sistemin içerikleri ve hangi konuda bilgi alacağınız sistemler gözükmektedir. Askerlik durumu sorgulamak için, Milli Savunma Bakanlığı başlığını bulmanız gerekmektedir. Milli Savunma Bakanlığı başlığının altında “Askerlik Durum Belgesi Sorgulama” butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklayarak giriş yapabilmektedir. Giriş yapıldıktan sonra o sistem hakkında ufak bir bilgi verilmektedir.

Bu konu hakkında size söylenen bazı şartlar olmaktadır. Bu şartları kabul etmeden istediğiniz bilgiye ulaşılmamaktadır. Alt kısımda “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum” butonu bulunmaktadır. Bu butonun yanında boş bir kutucuk bulunmaktadır. Bu kutucuğa tıklayarak aktif etmek gerekmektedir. Butonu onayladıktan sonra ise şartlar kabul edilmiş sayılır. En son el altta devam et butonuna tıklayarak işlemlere devam edilmektedir. Devam ettikten sonra adınız, soyadınız, doğum tarihi, doğum yeri, baba adı, anne adı, kayıtlı oldukları il ve kayıtlı oldukları ilçe bilgileri gözükmektedir. Eğer bu bilgiler size ait değilse bilgilendirme yapılması gerekmektedir.

 

Bunada Göz At  Mobil Hat Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL