Cilt No Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Bulunduğumuz yüzyılda artık devlet kurumlarının çoğuda internet ortamına ayak uydurmaya çalışıyorlar. Sebebi insanlara daha iyi hizmet ve destek vermek. Bu sebepten ötürü vatandaşlar, devlet sitelerinin çoğunda bazı sorgulamalarda kimlik bilgilerinin girilmesi istenen ekranla karşılaşıyor. Amaç sizlerin adınıza başka kişiler işlem ya da sorgular yapamasın. Kimlik bilgilerinin içerisinde cilt no da isteniyor peki cilt nonuzu nasıl öğreneceksiniz?

Cilt Nosu İnternetten Sorgulanabilirmi?

Günümüzde internet arama motorlarında cilt no sorgulaması çok yapılıyor. Bizde sizi bu konuyla aydınlatmak maksatlı yazımızı yazıyoruz. Sizleri internette çoğu sayfa boş yere cilt no sorgulamasıyla ilgili oyalayacaktır çünkü cilt nosunu internetten sorgulamanız mümkün değildir. Bunun sebebi güvenlik maksatlıdır , hedef sizin bilgilerinizi herkesin öğrenememesidir.

Cilt Numaramı Nereden Öğrenebilirim?

Her Türkiye vatandaşının olduğu gibi sizinde bir Türkiye Cumhuriyeti şahıs kimliğiniz olduğuna göre cilt numarasını öğrenmeniz oldukça basit. Kimliğinizin arka kısmında aynı zamanda cilt numaranızda bulunmaktadır. Dört haneden oluşmaktadır. Artık internette devlet sitelerinde kimlik bilgileriniz istendiğinde bu şekilde kolayla cilt numaranızı öğrenmiş olacak ve işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Bunada Göz At  Erdoğan’dan Ekonomi Mesajları Geldi

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL