Öğrenim / Katkı Kredisi ve Burs Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Burs sorgulama işlemi, öğrencileri yakından ilgilendiren; aynı zamanda ailelerin de dikkatini üzerine çeken bir işlemdir. KYK burs başvuru formları her yıl belirtilen tarihlerde burs almak isteyen öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Sistemli bir yapıya sahip KYK bursunun, yine her yıl o yılın eğitim planlamasına göre belirlenen tarihte sonuçları açıklanmaktadır. Ülkemizde üniversite okuyacak örenci vatandaşların büyük çoğunluğu KYK burs başvurusu yapmaktadır. Sonuçlarının açıklanması da büyük bir merakla beklenmektedir.

KYK burs başvuru

KYK burs başvuru sonuçlarının açıklandığının belirtilmesi ile burs sorgulama işlemleri başlamaktadır. Her başvuru yapan öğrenci sistem üzerinden kendine ait bilgileri giriş yaparak sorgulamasını gerçekleştirmektedir. Arama motoruna burs sorgulama yazıldığında Kredi Yurtlar Kurumu’nun burs sorgulanan ekranına sizi yönlendirecek çok sayıda site görebilirsiniz.

BURS SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Dilerseniz buralardan sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz, Bu sayede işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sizden çok sayıda bilgi istenmemekte, karşınıza çıkan ekrana TC kimlik no girmek yeterli olmaktadır. Bu ekrana TC kimlik no girmek hem gerekli hem de yeterlidir. TC kimlik no yazdıktan sonra, onun altında çıkan güvenlik kodunu da size belirtilen kısma yazmanız gerekir. Bunun neden gerekli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu aşama sizin robot olmadığınızı, yani gerçek bir kullanıcı olduğunuzu göstermektedir. Bu yüzden sorgulama siteleri, sonradan üzücü bir durum yaşanmaması için bu tür bir önlem alam gereksinimi duymuşlardır. Son olarak da bu iki bilgiyi girdiğiniz kısmın altında bulunan, ara yazılı butona tıklamanız yeterli olacaktır. İşleminiz bu hamle ile son bulamakta ve karşınıza burs sorgulamanızın sonucu çıkmaktadır.

Burs sorgulama işlemi bu şekilde gerçekleşmektedir, görüldüğü üzere bu işlem oldukça kısa sürmektedir. Hem zamanınızı almamakta hem de fazla emek gerektirmemektedir.

Bunada Göz At  Araç Borç Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL