Bedava Nasıl Hizmet Alınır

Yazar: Emre Genel

Karşılığında herhangi bir ücret ödemeden bazı haklara ve iyileştirmelere sahip olmanın en kolay yolu bir insan olarak doğmaktan ibarettir. Çünkü doğdunuz an itibariyle bulunduğunuz ülkenin yasalarına uymayı kabul etmiş ve ülkenin size getirdiği temel hak ve özgürlükleri kazanmış olursunuz böylece hiç bir ücret ödemeden sizler de sadece bulunduğunuz yerde yaşayan bir insan olarak bu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Ücret Ödemeden Sahip Olunan Haklar

Doğuşunuzla birlikte sahip olduğunuz bu haklar bütününe hizmet adı verilir. Kısacası siz daha kolunuzu bile doğru düzgün kıpırdatmadan bu temel özgürlüklerden bedava olarak faydalanmaya başlarsınız. Örneğin birisi size ya da yaşadığınız bir yere zarar verdiğinizde kendinizi savunma hakkına sahip olursunuz ve içerisinde yaşadığınız devlette size bu güvenceyi sağlamak zorundadır ya da günümüzde birçok ülkede olduğu ücretsiz olarak eğitim alma hakkına sahip olursunuz. İnsanoğlu her ne kadar sık sık bu hakların geliştirilmesi ve ilerletilmesi ile ilgili serzenişte bulunuyor olsa da sahip olunan ücretsiz hakların birçoğundan da habersizdir.

Toplumların Haklarına Karşı Farkındalığı

Ülkelerde genellikle maliyetsiz ve ya devletin ücretsiz olarak hak sunma yükümlülüğü olan konularda vatandaşlara bilgi ve reklam yapılmasına karşın maliyetli ve kullanım-maliyet artışı dengesine sahip olan noktalarda bu haklar fazla duyurulmamaktadır. Bu sadece devlet kaynaklı değil insanoğlu kaynaklı bir davranıştır. Örnek vermek gerekirse askıda ücretsiz ürünlerin bulduğu uygulamalar ile ilgili fazla reklam görmek mümkün değildir çünkü ben odaklı düşünce dolayısıyla bütün avantajlardan daha küçük bir çember içerisinde yararlanmak istenilir.

Günümüzün en büyük ve en temel ihtiyaçlarından birisi olan internet için de birçok ücretsiz uygulama yapılmaktadır kablosuz ağlar aracılığıyla birçok şifresiz erişim uygulamasına kolayca ulaşmak mümkündür. Örneğin birçok belediye binasında, kamu kurumlarının halka açık alanlarında ve ya büyük şirket ve işletmelerin bekleme alanlarında erişim imkânına ulaşılabilir.

Bunada Göz At  Parsel Sorgulama

Kısaca topluluğun ve toplumun olduğu her yerde ücretsiz olarak hak ve olanaklara sahip olmak mümkündür. Büyük bir alışveriş merkezinin danışmanına vatandaşlık kimliğinizi uzatarak bir taşınabilir şarj aleti kullanımı sağlamak sizlere zor anlarda büyük bir avantaj sağlayabilir. Unutulmamalıdır ki en büyük hak haklarının farkında olmaktır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL