Bağımsız Denetçi Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Türkiye’de faaliyet göstermekte olan şirketlerin hem kamuya uygunluğunu hem de ekonomik anlamda bir ihlal durumu var mı yok mu bunu anlamak amacıyla denetleme yoluna gidilmektedir. Devlet tarafından bu konu hakkında düzenlemeler zamanında yapılmış olup bu çalışmalar sonucunda firmaların bu konu hakkında duyarlı olması ve bu kurala uyulmasının gerektiği söylenilmektedir. Yapılan bu düzenlemede denetimler olmaktadır ve bu denetimler tamamen ihmal ya da tarafçılık söz konusu olmadan yapılarak ihmallerin ya da tarafçılığın olmaması doğruluğunda engellenmeye çalışılmaktadır.

Bağımsız Denetçi Nedir?

Bağımsız denetçi, bağımsız denetimi gerçekleştiren kişiye denir. Bu alanda gerekli yeterliliği olan bağımsız kişilerin hepsine bağımsız denetçi denilir. Bağımsız denetçilerin herhangi bir işyeri ya da kurum ile bir bağlantısı ya da bir ilişkisi olması mümkün değildir. Bağımsız denetçiler aşağıdaki anlattığımız şekilde e-Devlet üzerinden vatandaşlar tarafından sorgulama yapılarak öğrenilebilmektedir.

Bağımsız Denetçi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet sisteminde kayıtlı olan Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Bağımsız Denetçi Sorgulama uygulamasını vatandaşlara sunmuştur. Bu hizmet ile vatandaşlar Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’na kayıtlı bağımsız denetçiler sorgulamasını gerçekleştirebilirler. Serbest bir arama sunulmuş olan bu uygulamada ad, soyad, sicil no vb. aramalar ile İl’i seçerek sorgulama gerçekleştirilebilir.

Bağımsız Denetçi Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayınız!

Bağımsız Denetçi Sorgulaması Nasıl Yapılır

Yukarıdaki resimdeki gibi açılan bu sorgulama alanında sizden herhangi bir şifre istenmez. e-Devlet üzerinden yapılan bu sorgulama da Serbest Arama kısmına gerekli bilgiyi yazarak aşağıdaki İl kısmından İl’i seçerek ‘Sorgula’ butonuna basınız. Bağımsız Denetçi Sorgulamanızı böylelikle gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bir önceki sorgulama yazımız olan Siyasi Parti Üyeliği Sorgulama başlıklı makalemizde Herhangi Bir Siyasi Parti Üyesi Yapılmış Olabilirmisiniz? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunada Göz At  Hızlı Tren Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL