Avea Hat Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Artık günümüzde herkes cep telefonu kullanmaktadır. Cep telefonu kullanılması içinde hat gerekmektedir. 18 yaşını doldurmuş herkes kendi üzerine hat alabilmektedir. Hat almak için birçok hat şirketleri vardır. Bu şirketlerden kendinize uygun olanını seçip kendinize özel hat çıkartabilirsiniz.

Kendinize ait birçok hat çıkartabilirsiniz. Her hangi bir sınırı bulunmamaktadır. Hattı kapatmak istediğinizde, şirkete kapatma bildirimi yaptıktan sonra hattınız kapatılır. Eğer çok hat kullanıyorsanız, adınıza ait kaç hat aktif öğrenmek için bir sistem bulunmaktadır. Bu sistem, turkiye.gov.tr sitesidir. T.C kimlik numarası ve e-devlet şifresiyle giriş yapılmaktadır.

AVEA HAT SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

E-devlet şifrenizi temin ettikten sonra siteye girerek giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra, sol kısımda e- hizmetler kısmı bulunmaktadır. E-hizmetlere giriş yaptıktan sonra, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu” başlığını bulmak gerekmektedir. Başlığı bulduktan sonra alt kısmında, “Mobil Hat Sorgulama” sekmesine tıklamak gerekmektedir. Tıkladıktan sonra ekrana gelecek bilgiler, kimlik numarası, adı, soyadı ve hangi hat şirket üzerine kaç adet hattınız var ise numaraları ile birlikte gösterilmektedir. Buradan rahatça ve geniş kapsamlı olarak hangi şirkette hangi numaranız varsa gözükmektedir. Eğer iptal ettirdiğiniz bir numara orda hala gözüküyor ise bunu rahatça oradan tespit edebilirsiniz. E-devlet şifresi devlet kurumlarından satılmaktadır. Avea hat sorgulaması da bu şekilde yapılmaktadır. İsme kayıtlı bir Avea hattınız var ise bu sistemde numarası ile beraber gözükmektedir. Kaç adet hat var ise isim üzerinden çıkmaktadır.

İsminize ait bir Avea numarası olup olmadığını öğrenmek için yapılması gereken, yukarıda verilen hat sorgulama linkine giriş yapmaktır. Giriş yaptıktan sonra temin edilen e-devlet şifresi ve kimlik numarasıyla sisteme giriş yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra ekrana adınıza ne kadar Avea hattı varsa sistemde gözükecektir ve bir den çok hat varsa adet olarak numaralandırılacaktır.

Bunada Göz At  Vakıflar Genel Müdürlüğü Borç Sorgulama ve Borç Ödeme

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL