Avea Fatura Borç Sorgulama

Yazar: Emre Telefon Borç Sorgulama

Avea geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde bildiğiniz üzere Türk Telekom bünyesine geçti. Tüm hizmetlerini tek bir çatı altına toplayan Avea şu anda Türk Telekom markası altında internet, mobil ve telefon hizmetleri vermektedir. Bu değişim sonrasında hiçbir kuralın ve tarifenin değiştiğini söyleyemeyiz. Değişen tek şey Avea müşterilerinin kullanım kolaylıkları oldu. Kapsama alanını genişleten iletişim operatörü şirket, artık müşterilerine daha iyi bir çekim kalitesiyle hizmet sunuyor. Siz de müşteri olarak faturanız hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Avea fatura sorgulama için kullanabileceğiniz birçok yöntem mevcut.

Avea Anlık Fatura Sorgulama

SMS ile

Avea müşterilerinin anlık fatura detayları operatör şirketi tarafından sunulmaktadır. Güncel Kullanım Detayları olarak geçen bu bilgilendirme hizmetini 4 farklı kanaldan temin edebilirsiniz. Bunlardan ilki SMS yoluyla bunu sorgulamaktır. Ancak burada diğer yöntemlerin aksine az da olsa kısmi bir ücretlendirme söz konusudur. Bu sorgulamayı hemen yapmak için telefonunuzdan *123# tuşlanmasını gerçekleştirin ve sonrasında ekrana gelen bilgilerden “Fatura Detayları” kısmına giriş yapın. Bu bölümde ise “Güncel Fatura” kısmına girerek SMS başına 0,99 kuruş olmak üzere sorgulamanızı yapın yani güncel fatura tutarınızı SMS olarak cebinize alın.

Telefon ile

Avea anlık fatura sorgulama için bir diğer yöntem ise 444 1 444 numarasını aramaktır. Burada direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanmanın en kolay yolu sizlere vereceğimiz tuşlama kombinasyonunu telesekreter menüleri okudukça yavaş bir şekilde yapmaktır. Telefon numaranızı girin ve açılan menüleri dinleyerek sırayla şu tuşlara basın. 1 > 1 > 3 > 1 > 4. Sonrasında müşteri temsilcisine bağlanmış olacaksınız.

Online işlemler ile

Güncel fatura sorgulama yöntemleri içinde online işlemler menüsü de yer almaktadır. Bu menü yardımıyla Avea anlık fatura sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır…

https://www.avea.com.tr/mps/portal?cmd=Login

Son olarak sorgulamayı gerçekleştirmek için kullanabileceğiz yöntem ise mobil hizmetler kapsamında Mobil uygulamadan sorgulama yapmaktır. Uygulama marketlerden Türk Telekom Mobil Online İşlemler uygulamasını indirerek hemen giriş yapın. Açılan ilk sayfada aşağı inerek en aşağıda güncel fatura detayınızı ve tutarınızı görebilirsiniz.

Bunada Göz At  Turkcell Borç Sorgulama

Avea Ayrıntılı Fatura Dökümü Sorgulama

www.avea.com.tr Online İşlemler bölümünde yer alan Fatura Bilgi Servisleri menüsünü kullanarak Avea ayrıntılı fatura dökümü sorgulaması yaptırabilirsiniz. Ayrıca Avea hattınızla 500, diğer operatörlerden 444 1 500 numarasını tuşlayarak da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E posta yoluyla gelecek dönemlere ait ücretsiz bir şekilde bilgilendirme alabilirsiniz. Avea Müşteri Hizmetleri’ni aradığınızda artık fatura dökümlerinizi e-posta ile almak istediğinizi belirtiniz.

Avea Ödenmemiş Fatura Bilgisi Sorgulama

Avea bünyesinde ödenmemiş faturayı sorgulamak için web sitelerinden mobil-online işlemlere giriş yapmanız yeterlidir. Veya aynı şekilde telefonunuza indirdiğiniz Türk Telekom uygulaması aracılığıyla da faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu mobil ortamlara girdiğinizde “Faturalarım” kısmından “Fatura Bilgileri” sekmesine erişmeniz sonrasında karşınıza açılacak olan ekranda tüm faturalarınız gözükecektir. Menüde hangi döneme ait faturayı ödeyip ödemediğinizi sorgulayabilirsiniz.

Avea ödenmemiş fatura bilgisi sorgulama için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise *124# tuşlaması ardından destek almaktır. “Faturalarım” için 2’yi tuşlamanız ve ardından açılan ekrandan “Son Faturalarım” ekranına ulaşmak için 1’i tuşlamanız gereklidir. Yeni açılan ekrandan “Ödenmemiş Fatura Detayı” tuşlaması yaparak ödenmemiş olarak görülen faturaların detaylarını görebilirsiniz. Bu işlemler için 444 1 444 numaralı telefondan da destek alabilirsiniz.Telefon aracılığıyla “Faturalarım” kısmından ödenmemiş faturalarınızı sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Avea Fatura ile Üzerine Telefon Alma Sorgulama

Telefon almak bazen operatör şirketleri sayesinde oldukça kolay hale gelebilir. Avea sayesinde faturanıza telefon alarak fatura tutarınızın üzerine taksitlendirdiğiniz telefonunuza sahip olabilirsiniz. Bu mantığı güncel bilgiler ışığında şu şekilde açıklayabiliriz: Örneğin LG G6 Avea stoklarında bulunan bir telefondur. Bu telefonu faturanız üzerine aldığınızda 66 liralık bir taksiti de her ay ödeyeceksiniz. Yani aylık fatura tutarınız her ay TARİFENİZ+66 TL olacak.

Avea fatura ile telefon alma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, internet sitesi üzerinden anında sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz şubelere giderek ürünleri inceledikten sonra tarife detaylarınıza uygun olan telefonu satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden satın alma işlemleri için başvuru adres https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/Sayfalar/mobil/LG-G6.aspx şeklindedir. Bu linke tıklayarak Avea bünyesinde olan telefonları görüntüleyebilirsiniz.

Bunada Göz At  Vodafone Borç Sorgulama

Faturanıza ekli bir telefon olup olmadığını ve mevcut tarifenizle faturaya ek bir telefon alıp alamayacağınızı ise Avea fatura ile telefon alma sorgulama servislerinden yararlanarak öğrenebilirsiniz. İlk olarak faturanızın üzerine taksitlendirilmiş bir cihaz olup olmadığını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://www.avea.com.tr/mps/portal?cmd=Login

Cihazınıza Türk Telekom Online İşlemler Mobil uygulamasını indirerek de, fatura ile üzerinize aldığınız bir telefon olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için uygulama marketlerinden Türk Telekom Online İşlemler’i indirin ve platformlara giriş yaptığınızda “Faturalarım” bölümünde “Fatura Detaylarım” sekmesine tıklayın. Burada olan ödenekler arasında cihaz ismi ile açılmış bir miktar varsa faturanız üzerine kayıtlı bir telefon görünüyor demektir. Alternatif olarak 444 1 444 numaralı telefonu arayarak “Mobil” kategorisine girerek “Fatura” kısmından müşteri hizmetleri aracılığıyla destek alma seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Faturanıza ek olarak telefon almak mali durumlarınız için mantıklı bir seçenek olabilir. Türk Telekom bünyesinde yer alan cihazlardan herhangi birini seçerek faturanız üzerine taksitlendirme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Faturanıza ek olarak telefon alıp alamayacağınızı öğrenmek için GSM operatörünün müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Ayrıca alacağınız cihazı görüp incelemek isterseniz, herhangi bir Türk Telekom bayisine gitmenizi öneririz.

Avea fatura ile üzerine telefon alma sorgulama işlemlerinin bir başka yolu da https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/sayfalar/mobil/akilli-telefon.aspx adresini ziyaret ederek uygun tarifelere uygun teklifleri incelemektir. Burada sipariş verebilir telefonunuzu dilerseniz adresinize bile alabilirsiniz.

Avea Fatura Kalan Dakika Sorgulama

Avea kullanım haklarınız arasında yer alan dakikalarınızı kullanım durumlarına göre sorgulamak için hemen her türlü iletişim aracından faydalanabilirsiniz. Sorgulama için 9333 fatura ödeme ve sorgulama hattından destek alabilirsiniz. Burayı aradığınızda karşınıza açılan menüden 2 tuşuna tıklayarak “Kalan Kullanım” bilgilerinize sesli olarak ulaşabilirsiniz.

Bunun yerine SMS ile almak istediğiniz kalan kullanım bilgilerinize *124# tuşlaması ardından arama tuşuna basarak erişebilirsiniz. Bu tuşlamanın ardından ekranınıza gelecek olan menüden “Kalan Kullanım” sekmesine erişmek için tuş takımınızdan 1 sayısını tuşlamanız gerekmektedir. Tuşlama sonrasında saniyeler içerisinde ücretsiz olarak kalan kullanım bilgilerinizi telefonunuza SMS olarak alabilirsiniz. Gelen mesajlar arasından dakika haklarınızı izleyebilirsiniz.

Bunada Göz At  Avea Borç ve Alacak Sorgulama

Türk Telekom mobil uygulamasını indirdiyseniz burada ekranınıza widget oluşturarak güncel kullanım detaylarınızı anlık olarak görüntüleme fırsatı bulabilirsiniz. Veya direkt olarak uygulamaya giriş yaparak orada bulunan kırmızı yuvarlak bar sayesinde kalan dakika bilgilerinizi kolaylıkla güncel olarak görüntüleyebilirsiniz.

Avea GSMobil Fatura Sorgulama

GSMobil hattı kullanıyorsanız faturanızı sorgulamak için yine diğer hat sahipleriyle aynı yolları kullanabilirsiniz. Mobil veya Web online işlemler platformlarından giriş yaparak anlık olarak faturalarınızı sorgulayabilirsiniz. Dilerseniz 9333 veya *124# tuşlamaları neticesinde kolaylıkla güncel fatura borcunuzu öğrenmeniz mümkün. Eğer bu platformlardan verim alamıyorsanız 444 1 444 numaralı telefonu arayarak daha detaylı destek alabilirsiniz.

Avea Jet Modem Güncel Fatura Sorgulama

Jet modem sahibiyseniz güncel fatura sorgulamalarınızı şirketin online internet sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İkinci bir seçenek olarak 5555 fatura hizmetlerinden ya da 444 1 444 müşteri hizmetlerinden yararlanarak, Avea jet modem güncel fatura sorgulaması yaptırabilirsiniz.

TC Kimlik No ile Avea Fatura Sorgulama Mümkün mü?

Kimlik numarası ile sorgulama hizmeti, Avea hizmetleri içerisinde sadece “Ev Telefonu” kısmında verilmektedir. https://ett.turktelekom.com.tr/bohm-misafir-borc-sorgulama-ve-borc-odeme.jsp

Bağlantısına tıkladığınızda TC kimlik numaranızı kullanarak borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer platformlarda TC kimlik no ile Avea fatura borç sorgulama hizmetleri bulunmamaktadır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL