Araç Muayene Gecikme Bedeli Hesaplama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Değerli araç sahipleri biliyorsunuzki her araç muayene tarihi ne zaman ise o tarih aralığında araç muayenesinden geçmek zorundadır. Bu muayeneler Tüvtürk tarafından muayene istasyonlarında yapılmaktadır. Muayeneden araçlar bazen uygun olmayan ve eksik olan sebeplerden dolayı geçemeyebiliyor. İstenen şartları yerine getirdiğinizde aracınız muayeneye uygun ise Tüvtürk istasyonlarında yapılan testler sonucunda geçiyor ve muayene tarihi yenileniyor. Bazı otomobil sahipleri araçlarını geç muayene yaptırdıklarında gecikme bedeli ücretine tabi tutulurlar. Gecikme süresi geçen araç sahipleri gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin %5’i kadar para öderler. Bu miktarlar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığına aktarılmaktadır. Tüvtürk’ün ücretsiz olarak vatandaşlara sunduğu gecikme bedeli hesaplama sistemi var bu sistem sayesinde araç muayenesi ne kadar geçtiyse buna göre size ödemeniz gereken bedeli otomatik olarak hesaplıyor.

Tüvtürk Gecikme Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Aracınız muayene süresi gecikmiş ise bu gecikme bedelini online olarak Tüvtürk’ün sitesi üzerinde bulunan Gecikme Bedeli Hesaplama sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz. Hemen gecikme bedeli öğrenmek için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Tüvtürk Gecikme Bedeli Hesaplamak İçin Tıklayınız!

Açılan gecikme bedeli hesaplama sayfasında aşağıdaki resimdeki gibi bir kısım göreceksiniz.

Tüvtürk Gecikme Bedeli Nasıl Hesaplanır

Sayfada yer alan aracın cinsi, muayeneye gideceği tarih, son muayene geçerlilik tarihi seçtikten sonra sorgula butonuna bastığınızda aşağı kısımda bulunan alanda muayene ücretini ve gecikme bedelini görebileceksiniz. Aynı zamanda burada muayene ücreti ve gecikme bedelinin toplam fiyatınıda görebilirsiniz.

 

Bunada Göz At  MEB Sınav Yeri Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL