Araç Muayene Cezası Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Trafiğe çıkan araçların, teknik yetkililer tarafından muayene edilerek tespitinin edilmesi, araç muayenesidir. Araç muayenesi, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince yapılmaktadır. Aracınızın cinsine göre, belirli periyodlarda muayenesi yapılması gereklidir. Araç muayenelerini yaptırmayanlara ceza kesilmekte olup, muayene süresi geçen araçlardan da ayrıca, gecikme bedeli de tahsil edilmektedir. Gecikme ücreti muayene ücretinin % 5 ‘idir.

Araç muayenesini düzenli olarak yaptırmanız, hem sizin, hem aracınızın hem de trafik işleyişinin güvenliği açısından son derece büyük önem taşımaktadır. Araç muayenesi yaptırarak, aracınızın kusurları saptanır ve bu kusurları gidermesi ile de trafik güvenliği sağlanmış olur. Ayrıca, aracın muayenesi düzenli yaptıranların araçlarının ömrü uzar ve 2.el fiyatı, muayenesi olmayan araçlara göre daha da yükselir. Aracınızın muayenesini yaptırmadıysanız ve ceza alıp almadığınızı merak ediyorsanız,

ARAÇ MUAYENE CEZA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Aynı zamanda, bu siteden online randevu alarak, daha hızlı hizmet alabilirsiniz.  Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünüz son derece önemlidir, eğer geçerli bir “Egzoz Emisyon” ölçümünüz olmazsa, muayene de aracınız ağır kusurlu sayılabilir. Siteden araç muayene cezası sorgulama yaptığınız gibi araç muayenesi işlemleriniz için yapılması gereken tüm işlemler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Muayene öncesi hazırlamanız gerekli evrakların neler olduğunu siteden öğrenebilir, muayeneye eksiksiz evrak ile gitmenin kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Sitede aynı zamanda “gecikme bedeli hesaplama “aracı bulunmaktadır. Buradan gecikme bedelinizi de hesaplayabilirsiniz. Araç muayenesi ile ilgili gerekli tüm bilgileri bulabileceğiniz sitede, aynı zamanda sık sorulan soruları ve cevaplarını da bulabilirsiniz. TÜVTÜRK hizmetleri sayesinde aracınızı güvenli kılabilir ve trafik işleyişinin de güvenli olmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Bunada Göz At  e-İmzalı Belge Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL