Araç Ceza Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Arabanızın bir cezası olup olmadığını artık anlayabilmek teknolojinin gelişmesiyle kolay hale gelmiştir. Alacağınız arabanın cezasını borcu olup olmadığını rahatlıkla görebilir, aldığınız cezaları kolaylıkla görebilir ve aldığınız cezaları internet üzerinden ödeyebilirsiniz.
Ceza sorgulamak için emniyet müdürlüğü trafik şubesine başvurabileceğiniz gibi, cep telefonu, tablet, bilgisayardan internet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yapabilmek için kullandığınız aracın plakasını ve  TC kimlik numaranızı ya da vergi kimlik numaranızı bilmeniz yeterlidir. Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için vereceğimiz linke tıklayarak açılan sayfada olan boşlukları doldurmalısınız öncelikle TC kimlik numaranızı veya  vergi kimlik numaranızı kodlamanız gerekmektedir.

ARAÇ CEZA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

EGM ARAÇ CEZA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Yabancıysanız yabancı kimlik numarasını sağ tarafa tüzel kişiler ve yabancı kimlik numarası olmayanlar ise sol tarafa vergi kimlik numarasını sağ tarafa yazmalıdır. Eğer özel plakaya sahipseniz özel plaka; şirket ismi, kişi ismi, vb. yazılı olan plakalardır. (34 KESKİNOĞLU 755 gibi) belirtilen bölgede evet şıkkını seçerek seçtikten sonra, aracınızın vergi dairesinde ki kayıtlı tescil tarihini yani ikinci el araçlar için noter satış sözleşmesinde ki satış tarihini veya araç ruhsatı üzerindeki tarihtir. Aracınız yeni ise aracın trafiğe ilk çıkış tarihidir. sayfada verilen güvenlik kodunu gösterilen boşluğa kodlamanız ve sorgulama tuşuna basarak bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca cezalarınızı kredi kartıyla internet üzerinden ödeyebilirsiniz.

Diğer bir seçenek olan Emniyet Genel Müdürlüğünden trafik sorgularına girerek Araç ceza sorgulama yapabilirsiniz. Verilen boşlukları doldurmanız yeterlidir. Sorgulama yapan kişinin adı, soyadı, TC kimlik no, doğum yılını yazarak doğrulama butonuna tıkladığında cezanızın olup olmadığını veya cezanızın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer e-devletiniz var ise e-devlete TC kimlik numaranızı yazarak ve kendi belirlediğiniz şifreyi girerek ceza sorgulaması yapabilirsiniz. Araç plaka numarası ve vergi no/ TC kimlik numaranızı girerek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bunada Göz At  Hızlı Tren Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL