Antalyakart Bakiye Sorgulama

Yazar: Emre Bakiye Sorgulamaları

Antalya kart antalyalı vatandaşların antray ve diğer toplu taşıma araçlarında para yerine kullanabilmesi için antalya ulaşım aş tarafından kent kart yaptırılmış akıllı kartlardır. Daha öncesinde halk kart , akent kart kullanan antalyalılar şimdi ise antalya kart kullanmaya başladılar. Şöförleri para alışverişinden vatandaşları bozuk para arama derdinden ve ayrıca emekli ile öğrencileri paso gösterme zahmetinden kurtaran bu akıllı kartlar toplu taşıma araçlarına binmek için mecburidir. Daha kart sahibi olamamış vatandaşlar için araçlarda kart satışı yapılmaktadır. Bu kartlar ile aktarma yapabilirsiniz böylece daha hızlı ve uygun fiyata seyahat etme imkanını yakalamış olursunuz. Yaptınız kullanımlar sonrası kartınızda kalan bakiye tutarını merak ediyor iseniz antalyakart bakiye sorgulama sistemi üzerinden işlem yaparak kartınızda kalan tutarı öğrenebilirsiniz.

Antalyakart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle antalyakart online işlemler menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Siteme giriş yapabilmek için buraya tıklayın. Aşağıdaki sayfa açılacaktır burada resimde kırmızı ok işareti ile belirtilmiş yere tıklayın.

Adsız

Açılan bu sayfada şimdi ise sizden sisteme giriş yapabilmeniz için lazım olan giriş kodunu göndermek üzere telefon numaranızı başında sıfır olmadan girmenizi istiyor. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi x işaretli yere telefon numaranızı yazdıktan sonra giriş butonuna tıklayın.

Adsız1

Telefonunuza gelen giriş kodunu açılan sayfadaki boşluğa yazdıktan sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi kutucukları da işaretleyerek onayla butonuna tıklayın.

Adsız2

Bu işlemleri yaparak sisteme giriş yapmış bulunuyorsunuz sistem sizi ilk baştaki resimdeki ekrana yeniden yönlendiriyor. Buradan antalyakart işlemleri seçeneğine tıklayıp aşağıdaki resimde görünen bakiye sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Bu sayfada ise kartınızın ön yüzeyinde yazılı olan kart numarasını x işareti ile gösterilen boşluğa girmeniz istenmektedir. Kart numaranızı girdikten sonra sorgula butonuna tıklayıp işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bunada Göz At  Paysafecard Bakiye Sorgulama

antalyakart bakiye sorgulama

Sorgulama işlemi sonucu aşağıdaki resimde görüldüğü gibi belirtilmektedir.

antalyakart bakiye

Ayrıca antalya ulaşım aş mobil cihazlar üzerinden bakiye sorgulama dahil birçok işlemin kolayca yapılabilmesini sağlamak amacıyla antalyakart mobil uygulamasını kullanıcılara sunmuştur. Bu uygulamayı android cihazlar için google play , ios tabanlı apple cihazları için ise App store aracılığı ile telefonunuza veya tabletinize yükleyebilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL