Antalya ASAT Su Borç Sorgulama

Yazar: Emre Su Borç Sorgulama

Günümüz teknolojisi, devlet kurumlarımızın birçok sistemine entegre edilerek vatandaşların zamandan tasarruf etmesi sağlandı. Artık fatura sorgulama işlemlerimizi bile evde, işyerinde internet erişiminin olduğu her yerde yapabiliyoruz. Bu işlem sonrasında hizmet numaramıza dair oluşturulan borç bakiyesini online bir şekilde görüntüleyebiliyor, ay içerisinde ne kadar kullanım yaptığımıza dair detayları inceleyebiliyor ve hatta ister banka kartı, istersek de kredi kartı ile online ödeme gerçekleştirebiliyoruz. Antalya’da yaşayan vatandaşlarımızda ASAT su borç sorgulama sistemiyle, aynı hizmetlerden yararlanma hakkına sahiptir.

Asat Fatura Borç Sorgulama

Şirketler, hızla ilerleyen teknolojiye ayak uydurabilmek adına alt yapılarını geliştirerek müşterilerine çeşitli hizmetler sunabilmek için teknolojik yeniliklerle sistemlerini güncellemektedirler. Asat, gelişmeleri çok yakından takip ederek düzenli olarak sisteminde değişiklik yapan kurumlardan bir tanesidir. Bu nedenle Asat fatura borç sorgulama işlemi ve faturalar hakkındaki detayları öğrenme işlemi internet üzerinden yapılabilmektedir. Özellikle Antalya gibi milyonlarca insanın ikamet ettiği büyük illerde, kurumunun bu hizmeti vatandaşlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Şehirde yaklaşık 3 milyon insan yaşamakta ve fatura sorgulama, ödeme gibi basit işlemler için sadece kurumun klasik şubesine gidilme zorunluluğu olsaydı vatandaşlar çok fazla zaman kaybederdi. Oysaki online Asat fatura borç sorgulama hizmetleri sayesinde yalnızca bir, iki dakika içerisinde güncel faturanızın ne kadar olduğunu öğrenebilir ve anında ödeme yapabilirsiniz.

www.asat.gov.tr Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Antalya ilinde su dağıtımı ve atık suların temizlenmesi ile ilgili işleri ASAT yürütmekte ve kurum birçok uygulamasını web sitesine entegre etmiş durumdadır. www.asat.gov.tr adresi aracılığıyla sunulan bu uygulamalar sayesinde su faturası borç öğrenme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımları ve Asat altyapısında bulunan sorgulama aracının kullanımını aşağıda maddelendirdik…

1.Adım: https://www.asat.gov.tr/tr/index.html bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfanın en üst kısmında kuruma dair hizmetleri göreceksiniz. Ana menü olarak adlandırılan bu bölümde “E-ASAT” kategorisi altında “Borç Sorgulama” linki yer almaktadır.

Bunada Göz At  Koski Borç Sorgulama

2.Adım: Asat borç sorgulama linkine tıkladıktan sonra işlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi için abone numarasını bilmeniz gerekmektedir. İlgili kutucuğa abone numaranızı yazdıktan sonra hemen altında ekranda görülen güvenlik kodlarını göreceksiniz. “Solda gördüğünüz kodları yazınız” bölümüne güvenlik amacıyla oluşturulan harfleri girerek, alt kısımdaki borç sorgula butonuna basınız.

3.Adım: Bu işlemin ardından ASAT aboneliğinize ait faturalarınız ve varsa gelecek döneme ait borç taksitleriniz ekrana yansıtılacaktır. Örneğin; sayaç değişikliği gibi işlemlerde borcunuzu taksitlendirdiyseniz, sistemden borç sorgulama yaptığınızda söz konusu taksitlere dair oluşan borç bakiyesini ve son ödeme tarihlerini görüntüleyebiliyorsunuz.

NOT: Asat su faturası sorgulama, http://www.asat.gov.tr/ adresi üzerinden online gerçekleştirilebilen bir hizmet olduğu için telefonunuzda ya da bilgisayarınızda internet erişiminin mutlaka olması gerekmektedir. Ayrıca sorgulama sırasında gerekli olan abone numarasını bilmiyorsanız, herhangi bir döneme ait olan su faturanızın üzerinde bulunan abone bilgilerinizi kontrol ediniz. Bu bilgiler arasında işletme kodu, abone numarası ve tesisat no gibi veriler yer almaktadır.

Asat Borç Sorgulama Telefon Numarası

Antalya halkının, ASAT Genel Müdürlüğü faaliyetleri ile alakadar sorularını yanıtlamak ve sorunlarına çözüm bulmak için “ALO 185 ÇAĞRI MERKEZİ” hizmet vermektedir. Bu nedenle ilgili genel müdürlüğün sorumluluk alanında olan Antalya İli mülki sınırları içerisinden gerçekleştirilen tüm aramalar, Asat borç sorgulama telefon numarası olan 185’e gelmektedir. Bu anlamda sadece borç öğrenme işlemleriniz için değil, aynı zamanda sorunlarınızı iletmek ve taleplerinizin anında değerlendirilmeye alınmasını istiyorsanız da çağrı merkezinden hizmet alabilirsiniz.

Talebiniz, hizmete dönüştürülecek olan faaliyet birimine sistem üzerinden iletilerek en kısa sürede sorununuz çözülecek ve tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca aboneliğe bağlı işlemlerle ilgili örneğin Asat ödenmiş fatura sorgulama gibi bağıl işlemlerde, kurumun sistemsel veri bankasından yararlanmak için 185’i arayabilirsiniz. Abonelik ve bağıl işlemlere dair tüketici soruları, çağrı merkezi müşteri temsilcisi tarafından anlık olarak cevaplandırılmaktadır. Kurumun santral numarası ise 0 242 310 12 00. Ancak her konuda 7 gün 24 saat hizmet almak, imza gerektirmeyen konularda başvuru yapmak ve faturalarınızla ilgili bilgilendirme yapılmasını talep etmek için ilgili departmana ulaşmak istiyorsanız 185’i aramanız gerekmektedir.

Bunada Göz At  Meski Borç Sorgulama

Alanya Asat Borç Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Su ve Kanalizasyon idaresine bağlı olan tarihi geçmiş ya da güncel su faturası sorgulama işlemlerinden, sadece Antalya merkez ilçede yaşayan vatandaşlarımız değil aynı zamanda diğer ilçelerde ikamet eden bireylerde yararlanabilmektedir. Alanya Asat borç sorgulama hizmetinden faydalanabilmek için kurumun müşteri hizmetlerini aramanız ya da resmi web sitesi üzerinden E-ASAT menüsünü kullanmanız yeterli olacaktır. Her iki sistemde de gerçekleştireceğiniz işlemler kayıt altına alınmakta ve söz konusu kayıtlar, sürekli gelişim amaçlı yapılan hizmet çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan raporların veritabanını oluşturmaktadır.


Yorumlar

 • serddar

  alanya oba değirmen dere su sayaçları 1 yıldır okunmuyor neden okutmuyorsunuz faturaya çok yüksek yansıyacak vatandaş ödemede zorluk çekecek yardımcı olursanız sevinirim

 • Malik

  Evime fatura gelmiyor yırtıyorlarmı napıyorlarsa sağolun sayenizde internetten öğrendim faturamı gelmesede bakarım artık

 • Ali

  Antalya'da yaşıyorum bende Asat abonesiyim fakat evime fatura gelmiyor ne yapmam gerekli Asat herkese fatura göndermiyor mu Asat yetkililerinden cevap bekliyorum.

 • cezalandırıcı

  Bu asat yetkililerine sesleniyorum ne zaman düzgün hizmet vereceksiniz?

 • Bekir

  hakkında bir sürü söylenti var. Şahsen onların keyfi yerindedir. Seni beni umursayıp da düzgün hizmet vermezler.

 • Hakkı

  geçen ayki faturayı ödedim. Fakat sorgulamada hala ödenmemiş gözüküyor. Acaba sitede mi problem var? Yoksa benim faturayı işleme almadılar mı? ne oluyor ya?

 • Tayyar

  Malik Bey gibi benim de faturam gelmiyor. Sağolun ki sitenizden faturalarımı takip edebiliyorum. Acaba Asata nasıl ulaşabilirim? Şuan şehir dışındayım, bayisine uğrayamacağım.

 • Çetin Özkal Kurum

  daha önce borç yapılandırılması kapsamında taksitlerimin bir bölümünü ödeyemedim.bu ay gelen faturada 310.37 TL tutarındaki gecikmiş borcun ödenmediği takdirde 17.01.2020 tarihinde suyun kesileceği belirtilmektedır.Bu borcu mümkün işe taksitlendirmek istiyorum.

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL